header

aktuálne oznamy

  • Pribudol nový scrabble príbehElle8
  • V novej sezóne 2022/2023 pribudli nové výrazy zo SSSJ, zoznam TU
    Je k dispozícii aktualizácia El Siňa
  • Spolupráca SSS a herna.net pokračuje a prináša ďalšie novinky. Na herni si už môžete zahrať aj verziu, ktorá je aktuálne v obchodoch (bez Q a W, spolu 110 kameňov - kompletný zoznam nájdete na podstránke Zoznam písmen v hre). Na herni je nová verzia označená ako "slovenský m". Môžete testovať, trénovať - SSS chystá aj turnaje v tejto verzii (zatiaľ priateľské).
    Príjemné scrabblovanie a ďakujeme herna.net za jeho spestrenie!
  • Aj v tejto sezóne platí, že každý nováčik, ktorý sa v nej zúčastní aspoň na 3 živých turnajoch (vrátane kvalifikačných turnajov dvojíc či MS vo vykladacom či klasickom scrabble) získa od SSS hraciu súpravu scrabble so 100 hracími kameňmi, ktorá sa už nepredáva v obchodoch. Táto ponuka platí aj pre hráčov, ktorí už nováčikmi nie sú, ale nezúčastnili sa MS v r. 2018, kedy dostal hraciu súpravu každý účastník, a rovnako ju nezískali ani v minulej sezóne za 3 účasti.

POZÝVAME
všetkých záujemcov na 6. kvalifikačný turnaj,
ktorý sa uskutoční
28. januára 2023 v Žarnovici

Pozvánka, PRIHLÁSIŤ SA
Tabuľka prihlásených,

► Druhý online kvalifikačný turnaj sezóny a piaty celkovo sa konal 7.1.2023 ako obvykle na internetovej herni. Priniesol hojnú účasť 46 hráčov a aj pomerne prekvapivé zloženie stupňa víťazov, zvíťazil Miroslav Štrba, druhé miesto obsadila Marta Fornerová (obaja získali 6 bodov) a tretie miesto ukoristila najlepšia zo skupiny 5-bodových Lenka Jelenská. Prečítajte si výsledky a práve od Lenky si môžete prečítaťreport

viťazi_blesk


► V priebehu roka 2022 sa na herni uskutočnilo 16 turnajov BLESK. Na 1. mieste skončil Jaroslav Vernarský, 2. miesto obsadila Eva Zahradníková a 3. Viliam Šnábel.

viťazi_blesk

► V sobotu 17.12.2022 súťažilo na online kvalifikačnom turnaji až 40 scrabblistov. Ako to treba hrať, všetkým ukázala Miroslava Janikovičová, ktorá vyhrala všetkých 7 partií. Na druhom mieste sa umiestnil Ivan Pastucha pred bronzovým Jaroslavom Vernarským. Blahoželáme!
Výsledky TU

viťazi_4KT

► V sobotu 3.decembra 2022 súťažilo 21 scrabblistov v Bardejove. Najlepšie sa darilo Petrovi Barákovi, strieborná sa umiestnila Zdenka Žákovičová a bronzová Eva Zahradníková. Výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_BJ

vsetci:BJ


► Priateľského turnaja Corgoň Open sa 26.11.2022 v Nitre zúčastnilo 19 hráčov. Na prvých priečkach bola tlačenica, keď až prvých 5 hráčov získalo po 5 bodov. V turnaji podľa pomocných kritérií zvíťazil Peter Lámer pred Norbertom Lančaričom a Katarínou Vavákovou.
Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

► 2. kvalifikačný turnaj v Zlatých Moravciach 12.11.2022 bol výnimočný tým, že v ňom súťažili dvojice, a paradoxne aj tým, že v ňom zvíťazil jednotlivec. Víťazom s plným počtom 7 bodov sa stal organizátor turnaja Patrik Pinter, ktorému sa pri nepárnom počte 25 účastníkov v rannom losovaní neušiel žiaden spoluhráč. Druhé miesto si s prehľadom vybojovala dvojica Mária Ponická / Eva Zahradníková, ktorá prehrala len s víťazom, a tretie miesto s 5 bodmi získala dvojica Vladimír Karaka / Klára Nemčoková. Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_ZM

► 22. 10. 2022 privítala organizátorka Zuzana Furíková na turnaji v Hnúšti 25 scrabblistov. Víťazom sa stal Ivan Pastucha, striebro získala Dagmar Jančurová a z tretieho miesta sa radovala Zdenka Žákovičová. Gratulujeme.

Výsledky

viťazi_HN

vsetci_HN

* * * * * * * * * * * *

► Dňa 1-2. 10. 2022 sa v Liptovskom Mikuláši konali 24. majstrovstvá Slovenska v scrabble. Víťazkou turnaja a majsterkou Slovenska sa stala Eva Zahradníková pred Ivanom Michalom a Patrikom Pinterom.
Pozrite si zápasy a konečné poradie

Zároveň s turnajom kategórie "A" prebiehal aj majstrovský turnaj "B", v ktorom súťažilo 13 hráčov a nakoniec sa víťazom stal Ivo Škavronka pred Erikou Ferčíkovou a Lenkou Jelenskou.
Pozri si Zápasy a konečné výsledky

zhodnotenie majstrovstiev Slovenska 2022

viťazi_MSV

viťazi_MSV

viťazi_MSV


Aktualizované
Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov
Hosting pre stránky
Slovenského Spolku Scrabble
zabezpečuje
Webglobe-Yegon baner wy
Mattel