header

aktuálne oznamy

  • Pribudol nový scrabble príbehElle8
  • V novej sezóne 2022/2023 pribudli nové výrazy zo SSSJ, zoznam TU
    Je k dispozícii aktualizácia El Siňa
  • Spolupráca SSS a herna.net pokračuje a prináša ďalšie novinky. Na herni si už môžete zahrať aj verziu, ktorá je aktuálne v obchodoch (bez Q a W, spolu 110 kameňov - kompletný zoznam nájdete na podstránke Zoznam písmen v hre). Na herni je nová verzia označená ako "slovenský m". Môžete testovať, trénovať - SSS chystá aj turnaje v tejto verzii (zatiaľ priateľské).
    Príjemné scrabblovanie a ďakujeme herna.net za jeho spestrenie!
  • Aj v tejto sezóne platí, že každý nováčik, ktorý sa v nej zúčastní aspoň na 3 živých turnajoch (vrátane kvalifikačných turnajov dvojíc či MS vo vykladacom či klasickom scrabble) získa od SSS hraciu súpravu scrabble so 100 hracími kameňmi, ktorá sa už nepredáva v obchodoch. Táto ponuka platí aj pre hráčov, ktorí už nováčikmi nie sú, ale nezúčastnili sa MS v r. 2018, kedy dostal hraciu súpravu každý účastník, a rovnako ju nezískali ani v minulej sezóne za 3 účasti.

Pripravujeme
12. kvalifikačný turnaj ,
ktorý sa uskutoční
1. júla 2023
v Liptovskom Jáne v klasickom scrabble
(nie pôvodne plánovaný turnaj dvojíc)


Boli vylosované zásobníky
2. písomnej súťaže 2022/2023

Riešenia do 15. 9. 2023


► Dňa 3. 6. 2023 zabojovalo 40 scrabblistov v Lehote o ďalšie medailové pozície. Na najvyššiu priečku dosiahol Patrik Pinter pred strieborným Ivanom Pastuchom, tretia bola organizátorka Dagmar Jančurová. Blahoželáme :-)
Výsledky

viťazi_LH

vsetci_LH


►V sobotu 13.5.2023 v Banskej Bystrici scrabblovalo 30 nadšencov, z ktorých sa najlepšie darilo Ivanovi Pastuchovi pred Dagmar Jančurovou a Petrom Lámerom, blahoželáme :-)

Výsledky

viťazi_BB

vsetci_BB


► V sobotu 22.4.2023 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnili 13. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble. Zvíťazila Eva Zahradníková pred Marcelom Makovníkom a Jaroslavom Vernarským.
Výsledky

viťazi_SNV

vsetci_SNV


► V sobotu 2.4.2023 v Spišskej Novej Vsi súťažilo 28 scrabblistov. Najcennejší titul si vybojoval Vladimír Frický, striebro získala Renata Janovská a na tretej priečke sa umiestnil organizátor Tomáš Dubiel. Blahoželáme :-)
Výsledky TU

viťazi_SNV

vsetci_SNV

► Na zvolenskom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa uskutočnil 11.3.2023, sa najlepšie darilo Michalovi Ivanovi pred strieborným Petrom Lámerom a bronzovou Renatou Janovskou z celkového rekordného počtu 50 účastníkov, blahoželáme.
Výsledky

viťazi_ZV

vsetci_ZV

► 18.2.2023 sa v Bratislave konal 7. KT tejto sezóny, na ktorom sa to priam hemžilo novými tvárami, spomedzi 44 štartujúcich sme privítali hneď 9 nováčikov! Stupeň víťazov si vybojovala trojica hráčov so 6 bodmi v poradí Jozef Gajdoš, Michal Ivan a Peter Lámer.
Umiestnenia ostatných hráčov si môžete pozrieť TU, prečítať si môžete report z turnaja

viťazi_BA

vsetci_BA

► V sobotu 28.1.2023 zavítali scrabblisti premiérovo do Žarnovice. Bez zaváhania prešla turnajom Eva Zahradníková, ktorej na pódiu robil garde strieborný Peter Baráka premiérovo bronzový Peter Matejovie.Gratulujeme :-). Výsledky

viťazi_ZR

vsetci_ZR

► Druhý online kvalifikačný turnaj sezóny a piaty celkovo sa konal 7.1.2023 ako obvykle na internetovej herni. Priniesol hojnú účasť 46 hráčov a aj pomerne prekvapivé zloženie stupňa víťazov, zvíťazil Miroslav Štrba, druhé miesto obsadila Marta Fornerová (obaja získali 6 bodov) a tretie miesto ukoristila najlepšia zo skupiny 5-bodových Lenka Jelenská. Prečítajte si výsledky a práve od Lenky si môžete prečítaťreport

viťazi_blesk

► V priebehu roka 2022 sa na herni uskutočnilo 16 turnajov BLESK. Na 1. mieste skončil Jaroslav Vernarský, 2. miesto obsadila Eva Zahradníková a 3. Viliam Šnábel.

viťazi_blesk

► V sobotu 17.12.2022 súťažilo na online kvalifikačnom turnaji až 40 scrabblistov. Ako to treba hrať, všetkým ukázala Miroslava Janikovičová, ktorá vyhrala všetkých 7 partií. Na druhom mieste sa umiestnil Ivan Pastucha pred bronzovým Jaroslavom Vernarským. Blahoželáme!
Výsledky TU

viťazi_4KT

► V sobotu 3.decembra 2022 súťažilo 21 scrabblistov v Bardejove. Najlepšie sa darilo Petrovi Barákovi, strieborná sa umiestnila Zdenka Žákovičová a bronzová Eva Zahradníková. Výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_BJ

vsetci:BJ


► Priateľského turnaja Corgoň Open sa 26.11.2022 v Nitre zúčastnilo 19 hráčov. Na prvých priečkach bola tlačenica, keď až prvých 5 hráčov získalo po 5 bodov. V turnaji podľa pomocných kritérií zvíťazil Peter Lámer pred Norbertom Lančaričom a Katarínou Vavákovou.
Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

► 2. kvalifikačný turnaj v Zlatých Moravciach 12.11.2022 bol výnimočný tým, že v ňom súťažili dvojice, a paradoxne aj tým, že v ňom zvíťazil jednotlivec. Víťazom s plným počtom 7 bodov sa stal organizátor turnaja Patrik Pinter, ktorému sa pri nepárnom počte 25 účastníkov v rannom losovaní neušiel žiaden spoluhráč. Druhé miesto si s prehľadom vybojovala dvojica Mária Ponická / Eva Zahradníková, ktorá prehrala len s víťazom, a tretie miesto s 5 bodmi získala dvojica Vladimír Karaka / Klára Nemčoková. Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_ZM

► 22. 10. 2022 privítala organizátorka Zuzana Furíková na turnaji v Hnúšti 25 scrabblistov. Víťazom sa stal Ivan Pastucha, striebro získala Dagmar Jančurová a z tretieho miesta sa radovala Zdenka Žákovičová. Gratulujeme.

Výsledky

viťazi_HN

vsetci_HN

* * * * * * * * * * * *

► Dňa 1-2. 10. 2022 sa v Liptovskom Mikuláši konali 24. majstrovstvá Slovenska v scrabble. Víťazkou turnaja a majsterkou Slovenska sa stala Eva Zahradníková pred Ivanom Michalom a Patrikom Pinterom.
Pozrite si zápasy a konečné poradie

Zároveň s turnajom kategórie "A" prebiehal aj majstrovský turnaj "B", v ktorom súťažilo 13 hráčov a nakoniec sa víťazom stal Ivo Škavronka pred Erikou Ferčíkovou a Lenkou Jelenskou.
Pozri si Zápasy a konečné výsledky

zhodnotenie majstrovstiev Slovenska 2022

viťazi_MSV

viťazi_MSV

viťazi_MSV


Aktualizované
Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov
Hosting pre stránky
Slovenského Spolku Scrabble
zabezpečuje
Webglobe-Yegon baner wy
Mattel