Slovenský spolok SCRABBLE

      

SSS vznikol 16. 12. 1998, v deň 50. výročia začiatku sériovej výroby SCRABBLE®, najpopulárnejšej slovnej hry na svete.A
K
T
U
A
L
I
T
Y


2020

 


15. augusta sa v Liptovskom Jáne uskutoční 2. priateľský turnaj HLÚŇ.

    Prihlasovací formulár nájdete TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.

 

29. augusta sav Partizánskom uskutoční 13. kvalifikačný turnaj. Môžete riešiť aj heslo turnaja.

 

10. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa konali 1. augusta v Liptovskom Hrádku. Zúčastnilo sa ich 25 hráčov. Prvé miesto si vysúťažil Patrik Pinter, ktorý nahral 2557 bodov. Na druhom mieste skončila Eva Zahradníková a na treťom Viliam Šnábel.

 

 

 


Uverejňujeme záujemcov o organizovanie živých turnajov v nasledujúcej súťažnej sezóne TU. Ďalší záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. júla členom Rady SSS.  


KONEČNE ZNOVU NAŽIVO! Na ďalekom východe v Humennom sa 4. júla po dlhšom čase uskutočnil ďalší živý kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 24 hráčov. Zlatú medailu si odniesol Viliam Šnábel, striebro získala Eva Zahradníková a bronz Patrik Pinter.
ONLINE prenos je TU.
Reportáž o turnaji v TV Humenné.

 


Slovenský spolok SCRABBLE ako riadiaci orgán súťaží v SCRABBLE, vydal v náväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 25.6.2020 Usmernenie pre organizovanie turnajov SCRABBLE v klasickej - t.j. stolovej – forme (hromadné podujatia v zmysle predmetného opatrenia). Vyzývame organizátorov aj účastníkov podujatí počnúc turnajom v Humennom, aby sa s usmernením oboznámili.  


13. júna sa uskutočnil 5. kvalifikačný turnaj na herni. Zúčastnilo sa 35 scrabblistov. Najlepšie sa opäť darilo Jozefovi Gajdošovi, druhá skončila Erika Tomková a tretie miesto obsadila Trudy Vilner.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 


30. mája sa na herni konal 4. kvalifikačný turnaj na herni. Zapojilo sa doň 38 hráčov.Turnaj vyhral Jozef Gajdoš, striebro si vybojoval Jaroslav Vernarský a bronz získal Viliam Šnábel. Dve z troch kategórií Bingostar ovládol McEnroe, na cenu za víťazstvo v tretej kategórii sa môže tešiť stefika. GRATULUJEME!
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 

16. mája sa na herni uskutočnil priateľský turnaj Corgoň 2020. Z 25 hráčov sa na prvom mieste umiestnila Viera Jambrichová, na druhom mieste skončila Erika Tomková a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

Podmienky pre zásobníkyv písomných súťažiach.
 

Prečítajte si Príhovor Radya informácie o zmenách v herni.
 

Je prvý máj a to je čas na štart ďalšieho internetového turnaja SIT. Ten bude prebiehať do konca septembra. Riešenia prvého kola 27. internetového turnaja posielajte do 13. mája.  

 

Venujte, prosím, svoje 2 percentá z dane Slovenskému spolku scrabble. Vopred ďakujeme. Vľavo v Dokumentoch nájdete na stiahnutie formuláre pre darovanie 2 % z daní.
 

Obnovujeme súťaž Môj scrabble príbeh. Prečítajte si propozície.


2. mája prebehol 3. kvalifikačný turnaj na herni.Zúčastnilo sa ho 37 hráčov. Zlatú medailu si vybojoval Marián Šimko, striebro si odniesol Jaroslav Vernarský a bronz Ján Milan.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


18. apríla sa konal 2. kvalifikačný turnaj na herni.Do bojov o body sa zapojilo tak ako minule 42 hráčov. Najúspešnejší bol tak ako minule Jozef Gajdoš, ktorý tentoraz vyhral všetkých sedem zápasov. Na druhom mieste skončil Norbert Lančarič a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


Od 14. apríla do 18. septembra bude prebiehať 2. písomná súťaž.Zásobníky sú vylosované, takže sa môžete vrhnúť do riešenia.


4. apríla sa uskutočnil 1. kvalifikačný turnaj v herni. Zúčastnilo sa ho 42 hráčov. Víťazom sa so šiestimi výhrami stal Jozef Gajdoš, striebornú medailu získal Marián Henc a bronz sa ušiel Vladimírovi Karakovi.
    Aktualizované propozície turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
    No a report od Evky je TU.


 


ÚPRAVA SÚŤAŽNEJ SEZÓNY z dôvodu pandémie COVID-19 :
Od 2.4. do odvolania platí nový SÚŤAŽNÝ PORIADOK pre online kvalifikačné turnaje.
K rovnakému dátumu bolo zmrazené screlo všetkých hráčov. Účinnosť Súťažného poriadku zo 7.10.2019 bola pozastavená 1.4.2020. Po ukončení obmedzení spôsobených pandémiou počítame s návratom k tomuto SP a rozmrazením screla. Tieto zmeny nadväzujú na rozhodnutie Rady SSS z 23.3., že kvalifikačné turnaje kalendára SSS sa až do odvolania uskutočnia elektronickou formou na internete. V prípade nejasností sledujte novú podstránku Úpravy sezóny – FAQ (v menu Súťaže 2019/2020 vľavo).


Do 1. písomnej súťaže poslalo riešenia 17 hráčov. Najlepšie sa darilo Jaroslavovi Vernarskému, ktorý nahral 670 bodov. Na druhom mieste zhodne skončili Jozef Gajdoš a Viera Jambrichová so 652 bodmi. Ďalším v poradí je Ivan Pastucha, ktorý položil slová za 611 bodov.


28. marca sa odohral 1. priateľský HLÚŇ v herni. Diaľkového Hlúňa sa zúčastnilo 21 hráčov. Šesť výhier a prvenstvo si odniesol Patrik Pinter, na druhom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková a na treťom Jaroslav Vernarský.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    Bližšie info a ONLINE prenos je TU.
 


 

►V súvislosti so súčasnou pandémiou koronavírusu vo svete prijala Rada SSS rozhodnutie, že kvalifikačné turnaje sa až do odvolania neuskutočnia naživo, ale prostredníctvom HERNEv pôvodne plánovaných termínoch.
Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa rušia.
V ich termíne odohráme „herňový turnaj“ ako náhradu za prešovský kvalifikačný turnaj.
Prečítajte si slovo predsedníčky.

 


Z preventívnych dôvodov sa neorganizoval kvalifikačný turnaj v Prešove.
V tom istom termíne, teda 21. marca, sa uskutočnil nekvalifikačný turnaj prostredníctvom internetovej herne. Turnaja sa zúčastnilo 26 hráčov. Na prvom mieste skončil McEnroe, na druhom large a na treťom ezahradka.
    Celkové poradie     Krížová tabuľka
    PROPOZÍCIE turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.

 

18. marca bol ukončený 26. internetový turnaj SIT. Víťazmi sa stali dvaja hráči, ktorí v každom kole našli najlepšie riešenie a dosiahli tak 1107 bodov. Sú nimi Vladimír Makýš a Július Alexy. Blahoželáme ku krásnemu výkonu! Na treťom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková. Víťazom blahoželáme a stretneme sa zase v máji.
 

 

10. Majstrovstvá vo vykladacom turnaji sa mali konať 4. aprílav Liptovskom Hrádku. Majstrovstvá sú zrušené.

 

Prvý jarný turnaj sa mal uskutočniť 21. marca v Prešove. Kvôli vírusu je turnaj zrušený.

 

Po Bratislave nasledoval turnaj v Borovej Sihoti. Odohral sa v priestupný deň 29. februára a zúčastnilo sa ho 27 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Marián Šimko, druhý skončil Jozef Gajdoš a tretí Jaroslav Vernarský.
ONLINE prenos je TU.


 


 


Dňa 14.3. chcel Viliam Furík zorganizovať v Martine-Bystričke priateľský turnaj v scrabble TURČIANSKY KOVBOJ. Turnaj sa kvôli nezáujmu hráčov neuskutočnil.Ďalší kvalifikačný turnaj sa konal 8. februára v Bratislave. Z 35 účastníkov si zlato odniesol Jozef Gajdoš, striebro získal Marián Šimko a bronz Viera Jambrichová.
ONLINE prenos je TU.


 

 

Štvrtý kvalifikačný turnaj, a zároveň prvý v novom roku, sa uskutočnil 18. januára v Tatranskej Štrbe. Zúčastnilo sa ho 38 scrabblistov. Prvé miesto si vybojoval Jaroslav Vernarský, druhé Miroslava Janikovičová a tretie Daniel Brezovan.


 


 


13.1. na gymnáziu v Nitre zorganizoval Michal Ivan a Patrik Pinter turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho až 80 záujemcov.
Správa z turnaja. Výsledky. Fotografie.

 


4. januára sa v hoteli Borová Sihoť v Liptovskom Hrádku uskutočnil priateľský turnaj Hlúň. Zúčastnilo sa ho 15 hráčov. Na prvom mieste skončila Eva Zahradníková, na druhom Erika Tomková a na treťom Patrik Pinter. Evka zároveň vyhrala Putovný pohár Hlúňa za rok 2019.

 


 2019


Vinšujeme vám všetkým vydarené veselé
Vianoce, veľa vymrznutých vodných vločiek, vrchovato všakovakých vecí vyložených vôkol vyzdobených vetvičiek, vkusne vystrojenú večeru - vynikajúco vysmaženú veľrybu vysypanú voňavými vňaťami, vyprážaného vola, vychladené vínko, voňavý vermút, vanilkové vrkôčiky, venčeky, vianočku vypchatú vysušenými výrastkami viniča...

V Lehote sa dňa 17.12. konal tradičný školský turnaj v scrabble. Vďaka pomoci od školy, SSS a niektorých konkrétnych hráčov mohli žiaci hrať súbežne na viacerých stoloch, škola dostala scrabblovnice aj víťazné poháre. Keďže škola patrí k špičke v okrese Nitra, súboje boli napínavé. 1. miesto si vybojoval Samo Štefanka, 2. miesto získala Hanka Zaujecová, bronz si odniesla Viki Bernáthová. Blahoželáme!
Tu sú fotografie.

 


Ďalší kvalifikačný turnaj sa konal 7. decembra v Lučenci. O body do kvalifikácie bojovalo 31 scrabblistov. Zlatú medailu si odniesla Eva Zahradníková, striebornú Zdenka Žákovičová a bronzovú Peter Lámer.
 


 


Pozvánka na priateľský turnaj Corgoň scrabble open, ktorý sa uskutoční 30. novembra v Nitre.  

 

Druhý kvalifikačný turnaj bol 16. novembra v Komárne. Zúčastnilo sa ho 32 hráčov. Víťazom sa stal Jozef Poremba, druhé miesto získala Viera Jambrichová a tretie miesto Jozef Gajdoš.
 


 


► Od 11.11. 11:11:11 do konca marca budúceho roku môžete posielať riešenia 1. písomnej súťaže v tejto sezóne.

 

► Od 1.11. 11:11:11 do konca marca bude prebiehať  26. internetový turnaj SIT. Riešenia prvého kola posielajte do 13. novembra.  

 

Záujemcovia o účasť na Vianočnom turnaji v klasickej verzii scrabble na herni (každý s každým dvakrát), prihláste sa mailom na  scrabblesutaz@gmail.com  do 2. novembra 2019. Ďalšie informácie vám prídu mailom po uzávierke..  

 

Prvý kvalifikačný turnaj v novej sezóne sa konal 26. októbra v Bardejove. Zlatú medailu spomedzi 25 hráčov získala Eva Zahradníková, na druhom mieste skončil Patrik Pinter a na treťom Gertruda Vilner.
 


 


Stiahnite si novú databázu slov pre program El Siňo. Link je v pravom stĺpci.
 

Vyzývame záujemcov o organizovanie kvalifikačného turnaja v Poprade (18. januára 2020), aby sa prihlásili členom rady SSS najneskôr do nedele 3.11. vrátane. Pôvodný organizátor J. Vernarský sa organizovania turnajov v tejto sezóne vzdal mailom dňa 14.10.
  >> Turnaj v Prešove už náhradného organizátora má. Pokiaľ nebude oznámená zmena, platí kalendár podujatí tak, ako je uverejnený na stránke v sekcii Turnaje SSS 2019/2020.

 

Stiahnite a preštudujte si aktualizovaný súťažný poriadok. Zmeny sú zvýraznené žltou farbou.
 

Medzi platné 2-4 písmenové slová boli pridané tieto: ch dz dž uf drm kýv axle smúc tápa tesá
Vyradené boli tieto 2-5 písmenové slová: úf rácuc sáčuc špená špené špenú špený
Všetky zmeny si pozrite vľavo v sekcii PRAVIDLÁ, resp. v súbore opravy2019.doc

 

V nadväznosti na Snem SSS konaný dňa 5. októbra Rada prijala úlohu zrevidovať Stanovy SSS. Stanovy sú základným dokumentom, podobne ako v demokratickom štáte Ústava. Mali by mať teda takú kvalitu, aby sa nemuseli meniť každý rok. Úlohou je poverený Mišo Ivan, nový člen Rady. Ak máte návrh na zmenu Stanov alebo nejaký podnet k ich revízii, kontaktujte čo najskôr Miša (ivan@volley-city.sk). Podnety od členov prijímame do 15. novembra 2019.
 

► Na turnaji v Bardejove sa bude vyberať členské na sezónu 2019/2020. Kto má internet banking, môže poslať peniaze na účet: SK54 3100 0000 0042 2016 8604. Do poznámky uveďte "SSS - členské - svoje meno".
 

Slovenský pohár v aktuálnej sezóne získala so 436 bodmi Eva Zahradníková. Gratulujeme.
 

Na sneme SSS, ktorý sa uskutočnil 5. októbra v hoteli Klar v Liptovskom Mikuláši, bola zvolená nová Rada SSS. Predsedníčkou Rady sa stala Eva Zahradníková, v Rade budú pracovať ešte Patrik Pinter a Michal Ivan. Kontrolórkou zostáva Erika Tomková.
Snem zrušil Komisiu pre radosť z hry, turnajových vedúcich a hlavného rozhodcu.

 

5. a 6. októbra sa v hoteli Klar v Liptovskom Mikuláši uskutočnili 21. Majstrovstvá Slovenska v scrabble. Pre pripomenutie predkladáme poetický príhovor predsedu.
Majstrom Slovenska sa s 10 výhrami stal Miroslav Štrba. Striebro si vybojoval Marián Šimko a bronz Peter Lámer. Medailistom blahoželáme.
ONLINE prenos - kategória A - je TU.

 V kategórii B, ktorej sa zúčastnilo 14 hráčov, sa najlepšie darilo Tomášovi Smoligovi. Na druhom mieste skončila Katarína Vaváková a na treťom Miroslav Vaňo.
ONLINE prenos - kategória B - je TU.

 
► Od mája do septembra prebiehal  25. internetový turnaj SIT. Zúčastnilo sa ho 36 hráčov, odohralo sa 10 kôl. Najšikovnejší bol Vladimír Makýš, ktorý nahral až 1195 bodov a vo všetkých kolách našiel najlepšie riešenie. Na druhom mieste skončil Ján Paco a na treťom Jozef Gajdoš. Ďakujeme všetkým za účasť a v novembri začíname znovu.

 

Posledný kvalifikačný turnaj v tejto sezóne sa konal 14. septembra v Novej Bani.Zúčastnilo sa ho 34 hráčov. Najlepšie sa darilo Patrikovi Pinterovi, ktorý ako jediný mal 6 výhier a jednu remízu. Druhé miesto obsadil Miroslav Štrba a tretia skončila Viera Jambrichová.
ONLINE prenos je TU.
Pozrite si aktualizovaný zoznam hráčov kvalifikovaných na MS.

 


 


 


► Riešenia 2. písomnej súťaže poslalo 17 scrabblistov. 848 bodov sa podarilo nahrať Jozefovi Gajdošovi, čím si vyslúžil prvé miesto. Na druhom mieste s 802 bodmi skončil Ivan Pastucha a na treťom mieste sa s791 bodmi umiestnila Gabriela Sládeková.

 

Ďalší kvalifikačný turnaj sa konal 29. augusta v Poprade. Zúčastnilo sa ho 35 hráčov. Na prvom mieste skončil Patrik Pinter, na druhom Miroslava Janikovičová a na treťom Miroslav Štrba.
ONLINE prenos je TU.

 


 


 


12. kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 3. augusta v Slovenskej Ľupči. Zúčastnilo sa ho 32 hráčov. Zlato si odniesol Peter Lámer, striebro získal Patrik Pinter a bronz Eva Zahradníková.

 

20. júla sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnil priateľský turnaj Hlúň. Zúčastnilo sa ho 14 hráčov, z toho až 7 bývalých majstrov Slovenska. Na prvom mieste skončil Peter Lámer, na druhom Eva Zahradníková a na treťom Ivan Pastucha.      TABUĽKY    SPRÁVA


 


 

 

► Do Pribinovho pohára sa v tejto sezóne budú započítavať výsledky z kvalifikačných turnajov v Partizánskom, Lehote (pri Nitre) a Novej Bani a takisto výsledok z Majstrovstiev Slovenska v Liptovskom Mikuláši (len A-turnaj). Pohár sa realizuje s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja a s finančnou podporou mesta Nitra. 

 

► Rada na svojom zasadaní 15. júna akceptovala vzdanie sa členstva v Rade Gertrúdy Vilner a kooptovala za svojho nového člena Evu Zahradníkovú.

 

 

15. júna prebehol v Lehote (pri Nitre) ďalší kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 37 hráčov. Najlepšie sa darilo Patrikovi Pinterovi, striebro si odniesol Jaroslav Vernarský a bronz Pavol Boroš.

 

Do Príručky pre začiatočníkov sme zaradili aj sedem videí, ktoré pomôžu nováčikom pri ich prvom turnaji. Videá nájdete dole pod textom.

 

Na 10. kvalifikačný turnaj, ktorý sa konal 25. mája v Osrblí, prijalo pozvanie 27 hráčov. Na prvom mieste skončil Ivan Pastucha, na druhom Jaroslav Vernarský a na treťom Eva Zahradníková. ONLINE prenos je TU.
 

11. mája sa uskutočnil v Liptovskom Mikuláši priateľský turnaj HLÚŇ. Z desiatich protagonistov sa najlepšie darilo Renate Janovskej, druhá skončila Erika Tomková a tretí bol Miro Vaňo.
Zoznam prihlásených

  

Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 4. mája v Košiciach . Bojovať prišlo 35 hráčov. Zlato získal Peter Lámer, striebro Jaroslav Vernarský a bronz Viliam Šnábel. ONLINE prenos je TU.

  

Oslávte Prvý máj duševnou prácou. Pozývame vás riešiť 25. internetový turnaj, ktorý bude prebiehať do druhej septembrovej stredy.

 

Od začiatku mája do 8. septembra sa môžete trápiť nad druhou tohtosezónnou Písomnou súťažou.

 

9. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabblesa uskutočili 13. apríla v Liptovskom Hrádku. Zúčastnilo sa ich 28 hráčov. Najlepšie sa darilo Eve Zahradníkovej, na druhom mieste skončil Patrik Pinter a na treťom Miroslava Janikovičová..

  

10. apríla 2019 sa uskutočnil študentský turnaj vo vykladacom scrabble na SOŠ elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku. Spolu súťažilo 35 hráčov - dvojíc i jednotlivcov. Najúspešnejšia bola dvojica Andrej Válek a Ema Balcová. Ema reprezentovala školu aj na sobotňajších Majstrovstvách Slovenska.

 


 


Od 8. apríla môžete svoje príspevky a názory zverejňovať v novom fóre. Je potrebné sa doň zaregistrovať. Prosíme, aby ste sa tam správali slušne a nikoho žiadnym spôsobom neurážali. Nezverejňujte veci, ktoré nesúvisia s hrou scrabble, s naším spolkom alebo s turnajmi a súťažami organizovanými SSS.

 

 

31. marec bol posledným dňom na vypracovanie 1. písomnej súťaže tejto sezóny. Dostali sme 15  riešení. Víťazom sa stal Jaroslav Vernarský, ktorý nahral 733 bodov. Na druhom mieste skončil Ivan Pastucha a na treťom Jozef Gajdoš.

 

 

► Preštudujte si mierne aktualizovaný súťažný poriadok, ako aj zoznamy troj, štvor a päťpísmenových slov, zoznam slovies, podstatných mien a prídavných mien, i zoznam zvieracích prídavných mien.

 

 

► 8. kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 30. marca v Partizánskom. O medaily bojovalo 28 hráčov. Zlato si z turnaja odniesol Peter Lámer, striebro získala Mária Ponická a bronz Jozef Gajdoš. ONLINE prenos je TU.
Z deviatich riešiteľov hesiel turnaja boli vylosovaní a darček získali Janko Milan a Patrik Pinter.

 
 


► Skončil sa 24. internetový turnaj SIT. Spolu sa ho zúčastnilo 38 hráčov. Víťazom sa stal Vladimír Makýš, ktorý v každom kole našiel najlepšie riešenie a dosiahol tak 1106 bodov. Na druhom mieste skončil Tomáš Smoliga  a na treťom Jozef Poremba.

 

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 9. marca v Prešove. Prvý ONLINE prenos z turnaja si budete môcť pozrieť TU.
Víťazkou sa stala Eva Zahradníková, na druhom mieste skončil Ivan Pastucha a na treťom mieste Daniel Brezovan.

 


 

► Na stretnutí Rady SSS 16. februára boli schválené Zásady činnosti komisií.

 

 

16. februára sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnil šiesty kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 40 hráčov. Zlato si vybojovala Eva Zahradníková, striebro patrí Tomášovi Dubielovi a bronz Ivanovi Pastuchovi.

 


 

 

► Pred bratislavským turnajom Rada na svojom zasadaní kooptovala za svojho nového člena Patrika Pintera, ktorý tak nahradil zosnulého Slava Kohútika. Následne sa členstva v Rade i v spolku vzdala Viera Jambrichová. Novou členkou Rady sa stala Gertrúda Vilner.
Keďže doterajší správca stránky Marcel Makovník sa takisto vzdal členstva v našom spolku a tým i všetkých činností, ktoré vykonával, internetový turnaj bude mať dočasne na starosti Erika Tomková a aktualizáciu stránky Ľubo Mazán.

 

 

26. januára sa v Bratislave uskutočnil piaty kvalifikačný turnaj. Víťazom sa stala Erika Tomková. Striebro si odniesla Zdenka Žákovičová a bronz získal Patrik Pinter.

 


 


12. januára sa v Kežmarku uskutočnil ďalší kvalifikačný turnaj. Jeho víťazom sa stal Ivan Pastucha. Na druhom mieste skončil Jaro Vernarský a ako tretia skončila Erika Tomková. Cenu za ňu preberá kamarátka.

 


 

 


Link na kompletnú stránku:
www.hramescrabble.sk

Pocitadlo.sk

aktualizované
10.8.2020

Zo života
scrabblistov

Môj scrabble príbeh

Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov


FOTO-galéria

Diskusné fórum

Rekordy
 
 
Scrabblovinky

El SiňoPartnerské mestá

Martin
Žilina
Nitra
Partizánske
Košice
Lipt. HrádokPartnerské kraje

Nitriansky kraj
Žilinský kraj
 

    
 

 

HLAVNÁ STRÁNKA 2018-2019

HLAVNÁ STRÁNKA 2016-2017

HLAVNÁ STRÁNKA 2013-2015

HLAVNÁ STRÁNKA 2011-2012

HLAVNÁ STRÁNKA 2007-2010
 

  

 ►   späť na začiatok

 ►   linka na hlavnú stránku SSS