Slovenský spolok SCRABBLE

      

SSS vznikol 16. 12. 1998, v deň 50. výročia začiatku sériovej výroby SCRABBLE®, najpopulárnejšej slovnej hry na svete.A
K
T
U
A
L
I
T
Y
Aktuálne oznamy
  • Milí fanúšikovia scrabble, využite príležitosť investovať 2 % z dane na podporu a rozvoj Slovenského spolku SCRABBLE.
    Stiahnite si predvyplnené potvrdenie a vyhlásenie k dani.
    Ďakujeme!

  • Pripomíname všetkým členom SSS, že sa blíži termín pre zaplatenie členského na aktuálnu sezónu - 31. január 2021. Po tomto termíne je potrebné pre obnovu členstva zaplatiť aj zápisné.

  • Živé turnaje ani iné živé podujatia SSS sa nebudú organizovať, až do odvolania. Viac info v rozhodnutí Rady (viď Dokumenty SSS)

6. kvalifikačný turnaj SSS - hrá sa online
13. 2. 2021
(pôvodne Borová Sihoť)
Prihlasovanie spustené!

PRIHLÁSIŤ SA, PROPOZÍCIE turnaja
Tabuľka prihlásených

►Dňa 23.1.2021 sa v online priestore cez WEBEX uskutočnil v poradí už piaty priateľský vykladací turnaj v SCRABBLE. Zúčastnilo sa ho spolu 17 hráčov, z čoho boli aj traja nováčikovia. Prvenstvo znovu získal Marcel Makovník s úspešnosťou 97,36 %, striebornú priečku získal s úspešnosťou 95,22 % Jožko Gajdoš a bronzovú "medailu" Evka Zahradníková, ktorá dosiahla 93,29 % úspešnosť. A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami. Boli položené tri bingá a spolu sme nahrali 984 bodov.


► V sobotu 16.1. sa uskutočnil 5. KT. S čistým kontom s prehľadom zvíťazila Erika Tomková, druhý Miroslav Štrba a tretiu priečku obsadil Michal Ivan spomedzi 47 účastníkov. V doplnkovej súťaži bol najrýchlejší strieborný medailista. Pozri si výsledky a zhodnotenie turnaja

► Nedeľný priateľský online vykladací turnaj, ktorý sa konal 10. 1. 2021 vyhral Jozef Gajdoš, druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Ivo Škavronka. Podarila sa perfektná hra so skóre rovných 900 bodov, 3 bingá , žiaden odpis, 24 ťahov, obrázok tu.

► Kalendárny rok 2021 sme otvorili 2. online a v sezóne celkovo 4. kvalifikačným turnajom už 2. januára 2021. Najviac sa v ňom darilo Jaroslavovi Vernarskému a druhý skončil Patrik Pinter, obaja získali 6 bodov. Na 3. mieste sa umiestnil najlepší z hráčov s 5 bodmi Miroslav Štrba, celkovo v turnaji účinkovalo 39 hráčov.
Doplnkovú súťaž Tomáša Smoligu v hľadaní bíng za čo najkratší čas vyhral Marián Henc. Výsledky turnaja nájdete TU

► Dňa 28.12.2020 sa v on line priestore cez WEBEX uskutočnil priateľský vykladací turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho spolu 13 hráčov. Na zlatej priečke skončil Marcel Makovník s úspešnosťou 98,79 %, striebornú priečku získal s úspešnosťou 97,98 % Jožko Gajdoš a bronzovú "medailu" Tomáš Smoliga, ktorý dosiahol 97,04 % úspešnosť.
A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami. Zaujímavosťou turnaja bolo, že až deviati hráči mali úspešnosť vyššiu ako 90 %.

► 19.12.2020 zvíťazil na Zimnom Hlúňovi Patrik Pinter, druhá skončila Eva Zahradníková a tretia Katarína Vaváková. Podrobné výsledky tu, krátke zhrnutie tu.
Tu sú všetky HLÚNE, pozrite si.

►Dňa 12.12.2020 sa v on line priestore cez ZOOM uskutočnil priateľský vykladací turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho spolu 18 hráčov. Na zlatej priečke skončil Marcel Makovník s úspešnosťou 96,48 %, strieborné umiestnenie si vyložila s úspešnosťou 92,42 % Evka Zahradníková a bronzové písmenká vykladal Jožko Gajdoš, ktorý dosiahol 90,93 % úspešnosť.
A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami, ktorú sa podarilo poskladať 26 ťahmi.

► Skončil 1. ExpreSSSIT turnaj. Víťazom sa stal Vladimír Karaka, na druhom mieste skončil Ján Paco a tretí bol Jozef Gajdoš
Konečné výsledkya poradie

► Dňa 5.12.2020 sme odohrali 3.online kvalifikačný turnaj, v ktorom s čistým
kontom zvíťazil Jaroslav Vernarský, pred striebornou Vierou Jambrichovou a bronzovým Tomášom Danišom.
Výsledky turnaja a krátke zhrnutie.

viťazi 3KT
► SSNK organizoval v dňoch 28. -29. 11. 2020 Corgoň SCRABBLE Open 2020 na herni. Výsledky nájdeš TU

► Druhý kvalifikačný turnaj SSS 2020/21 vyhrala Majka Ponická, pred Jarom Vernarským a Patrikom Pinterom. Hralo sa online (namiesto živého turnaja plánovaného v Zlatých Moravciach). Výsledky a viac zaujímavostí nájdete tu.

2KT víťazi

► Dňa 7.11.2020 sa uskutočnil priateľský online turnaj Jesenný Hlúň, zvíťazil Patrik Pinter, druhá Eva Zahradníková a tretia Erika Tomková.
Podrobné výsledky TU.

►V sobotu 24.10.2020 sa na herni uskutočnil prvý kvalifikačný turnaj novej sezóny 2020/21. Svoju dominanciu na online turnajoch potvrdil Jozef Gajdoš, ktorý vyhral všetkých 7 partií. Na 2. mieste sa umiestnil Tomáš Smoliga, ktorý prehral len s víťazom a 3. miesto získala Zdenka Žákovičová, najlepšia zo skupiny hráčov s 5 bodmi.
Podrobné výsledky TU.

Príhovor predsedníčky SSSna začiatku súťažnej sezóny 2020/2021

►SSNK organizoval v sobotu 17.10.2020 priateľský 5-kolový online turnaj na herni. Priebeh a výsledky turnaja nájdeš TU

► V návale aktualít v súvislosti s novou sezónou by sa už mohlo zdať, že sme zabudli na vyhodnotenie Mikuláša v októbri. Nezabudli!ČÍTAJ

SSNK pozýva na priateľský turnaj v scrabble. Propozície TU, link na SWIPS TU


V 2. písomnej súťaži sa najlepšie darilo Marcelovi Makovníkovi, ktorý nahral 745 bodov. Druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Jaroslav Vernarský.


V 27. internetovom turnaji sa s plným počtom bodov (1263) stal víťazom Jozef Gajdoš. Striebornú pozíciu obsadil Ján Paco a bronzovú Vladimír Karaka.


► Posledný kvalifikačný turnaj v tejto sezóne sa konal 12. septembra v Martine. Do CVČ Kamarát prišlo 25 hráčov. So šiestimi výhrami na prvom mieste skončila Viera Jambrichová, na druhom mieste Rastislav Michalka a na treťom Erika Tomková.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

29. augusta sav Partizánskom uskutočnil 13. kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 20 hráčov. Zlatú medailu si odniesla Eva Zahradníková, striebro získal Viliam Šnábel a bronz Peter Lámer. Z ôsmich riešiteľov hesla turnaja bol vylosovaný a odmenu dostal Vladimír Karaka.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

15. augusta sa v Liptovskom Jáne uskutočnil 2. priateľský turnaj HLÚŇ. Najlepšie sa darilo Patrikovi Pinterovi, druhé miesto obsadila Eva Zahradníková a tretie miesto sa ušlo Petrovi Lámerovi.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

10. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa konali 1. augusta v Liptovskom Hrádku. Zúčastnilo sa ich 25 hráčov. Prvé miesto si vysúťažil Patrik Pinter, ktorý nahral 2557 bodov. Na druhom mieste skončila Eva Zahradníková a na treťom Viliam Šnábel.

  


Uverejňujeme záujemcov o organizovanie živých turnajov v nasledujúcej súťažnej sezóne TU. Ďalší záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. júla členom Rady SSS.  


KONEČNE ZNOVU NAŽIVO! Na ďalekom východe v Humennom sa 4. júla po dlhšom čase uskutočnil ďalší živý kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 24 hráčov. Zlatú medailu si odniesol Viliam Šnábel, striebro získala Eva Zahradníková a bronz Patrik Pinter.
ONLINE prenos je TU.
Reportáž o turnaji v TV Humenné.

 Slovenský spolok SCRABBLE ako riadiaci orgán súťaží v SCRABBLE, vydal v náväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 25.6.2020 Usmernenie pre organizovanie turnajov SCRABBLE v klasickej - t.j. stolovej – forme (hromadné podujatia v zmysle predmetného opatrenia). Vyzývame organizátorov aj účastníkov podujatí počnúc turnajom v Humennom, aby sa s usmernením oboznámili.  


13. júna sa uskutočnil 5. kvalifikačný turnaj na herni. Zúčastnilo sa 35 scrabblistov. Najlepšie sa opäť darilo Jozefovi Gajdošovi, druhá skončila Erika Tomková a tretie miesto obsadila Trudy Vilner.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 


30. mája sa na herni konal 4. kvalifikačný turnaj na herni. Zapojilo sa doň 38 hráčov.Turnaj vyhral Jozef Gajdoš, striebro si vybojoval Jaroslav Vernarský a bronz získal Viliam Šnábel. Dve z troch kategórií Bingostar ovládol McEnroe, na cenu za víťazstvo v tretej kategórii sa môže tešiť stefika. GRATULUJEME!
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 

16. mája sa na herni uskutočnil priateľský turnaj Corgoň 2020. Z 25 hráčov sa na prvom mieste umiestnila Viera Jambrichová, na druhom mieste skončila Erika Tomková a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

Podmienky pre zásobníkyv písomných súťažiach.
 

Prečítajte si Príhovor Radya informácie o zmenách v herni.
 

Je prvý máj a to je čas na štart ďalšieho internetového turnaja SIT. Ten bude prebiehať do konca septembra. Riešenia prvého kola 27. internetového turnaja posielajte do 13. mája.  

 

Venujte, prosím, svoje 2 percentá z dane Slovenskému spolku scrabble. Vopred ďakujeme. Vľavo v Dokumentoch nájdete na stiahnutie formuláre pre darovanie 2 % z daní.
 

Obnovujeme súťaž Môj scrabble príbeh. Prečítajte si propozície.


2. mája prebehol 3. kvalifikačný turnaj na herni.Zúčastnilo sa ho 37 hráčov. Zlatú medailu si vybojoval Marián Šimko, striebro si odniesol Jaroslav Vernarský a bronz Ján Milan.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


18. apríla sa konal 2. kvalifikačný turnaj na herni.Do bojov o body sa zapojilo tak ako minule 42 hráčov. Najúspešnejší bol tak ako minule Jozef Gajdoš, ktorý tentoraz vyhral všetkých sedem zápasov. Na druhom mieste skončil Norbert Lančarič a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


Od 14. apríla do 18. septembra bude prebiehať 2. písomná súťaž.Zásobníky sú vylosované, takže sa môžete vrhnúť do riešenia.


4. apríla sa uskutočnil 1. kvalifikačný turnaj v herni. Zúčastnilo sa ho 42 hráčov. Víťazom sa so šiestimi výhrami stal Jozef Gajdoš, striebornú medailu získal Marián Henc a bronz sa ušiel Vladimírovi Karakovi.
    Aktualizované propozície turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
    No a report od Evky je TU.


 


ÚPRAVA SÚŤAŽNEJ SEZÓNY z dôvodu pandémie COVID-19 :
Od 2.4. do odvolania platí nový SÚŤAŽNÝ PORIADOK pre online kvalifikačné turnaje.
K rovnakému dátumu bolo zmrazené screlo všetkých hráčov. Účinnosť Súťažného poriadku zo 7.10.2019 bola pozastavená 1.4.2020. Po ukončení obmedzení spôsobených pandémiou počítame s návratom k tomuto SP a rozmrazením screla. Tieto zmeny nadväzujú na rozhodnutie Rady SSS z 23.3., že kvalifikačné turnaje kalendára SSS sa až do odvolania uskutočnia elektronickou formou na internete. V prípade nejasností sledujte novú podstránku Úpravy sezóny – FAQ (v menu Súťaže 2019/2020 vľavo).


Do 1. písomnej súťaže poslalo riešenia 17 hráčov. Najlepšie sa darilo Jaroslavovi Vernarskému, ktorý nahral 670 bodov. Na druhom mieste zhodne skončili Jozef Gajdoš a Viera Jambrichová so 652 bodmi. Ďalším v poradí je Ivan Pastucha, ktorý položil slová za 611 bodov.


28. marca sa odohral 1. priateľský HLÚŇ v herni. Diaľkového Hlúňa sa zúčastnilo 21 hráčov. Šesť výhier a prvenstvo si odniesol Patrik Pinter, na druhom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková a na treťom Jaroslav Vernarský.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    Bližšie info a ONLINE prenos je TU.
 


 

►V súvislosti so súčasnou pandémiou koronavírusu vo svete prijala Rada SSS rozhodnutie, že kvalifikačné turnaje sa až do odvolania neuskutočnia naživo, ale prostredníctvom HERNEv pôvodne plánovaných termínoch.
Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa rušia.
V ich termíne odohráme „herňový turnaj“ ako náhradu za prešovský kvalifikačný turnaj.
Prečítajte si slovo predsedníčky.

 


Z preventívnych dôvodov sa neorganizoval kvalifikačný turnaj v Prešove.
V tom istom termíne, teda 21. marca, sa uskutočnil nekvalifikačný turnaj prostredníctvom internetovej herne. Turnaja sa zúčastnilo 26 hráčov. Na prvom mieste skončil McEnroe, na druhom large a na treťom ezahradka.
    Celkové poradie     Krížová tabuľka
    PROPOZÍCIE turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.

 

18. marca bol ukončený 26. internetový turnaj SIT. Víťazmi sa stali dvaja hráči, ktorí v každom kole našli najlepšie riešenie a dosiahli tak 1107 bodov. Sú nimi Vladimír Makýš a Július Alexy. Blahoželáme ku krásnemu výkonu! Na treťom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková. Víťazom blahoželáme a stretneme sa zase v máji.
 

 

10. Majstrovstvá vo vykladacom turnaji sa mali konať 4. aprílav Liptovskom Hrádku. Majstrovstvá sú zrušené.

 

Prvý jarný turnaj sa mal uskutočniť 21. marca v Prešove. Kvôli vírusu je turnaj zrušený.

 

Po Bratislave nasledoval turnaj v Borovej Sihoti. Odohral sa v priestupný deň 29. februára a zúčastnilo sa ho 27 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Marián Šimko, druhý skončil Jozef Gajdoš a tretí Jaroslav Vernarský.
ONLINE prenos je TU.


 


 


Dňa 14.3. chcel Viliam Furík zorganizovať v Martine-Bystričke priateľský turnaj v scrabble TURČIANSKY KOVBOJ. Turnaj sa kvôli nezáujmu hráčov neuskutočnil.Ďalší kvalifikačný turnaj sa konal 8. februára v Bratislave. Z 35 účastníkov si zlato odniesol Jozef Gajdoš, striebro získal Marián Šimko a bronz Viera Jambrichová.
ONLINE prenos je TU.


 

 

Štvrtý kvalifikačný turnaj, a zároveň prvý v novom roku, sa uskutočnil 18. januára v Tatranskej Štrbe. Zúčastnilo sa ho 38 scrabblistov. Prvé miesto si vybojoval Jaroslav Vernarský, druhé Miroslava Janikovičová a tretie Daniel Brezovan.


 


 


13.1. na gymnáziu v Nitre zorganizoval Michal Ivan a Patrik Pinter turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho až 80 záujemcov.
Správa z turnaja. Výsledky. Fotografie.

 


4. januára sa v hoteli Borová Sihoť v Liptovskom Hrádku uskutočnil priateľský turnaj Hlúň. Zúčastnilo sa ho 15 hráčov. Na prvom mieste skončila Eva Zahradníková, na druhom Erika Tomková a na treťom Patrik Pinter. Evka zároveň vyhrala Putovný pohár Hlúňa za rok 2019.

 


 


 


aktualizované
24.01.2021

Zo života
scrabblistov

Môj scrabble príbeh

Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov


FOTO-galéria

Diskusné fórum

Rekordy
 
 
Scrabblovinky

El Siňo

Hosting pre stránky Slovenského Spolku Scrabble zabezpečuje Webglobe-Yegon

WebglobeYegon


Partnerské mestá

Martin
Žilina
Nitra
Partizánske
Košice
Lipt. HrádokPartnerské kraje

Nitriansky kraj
Žilinský kraj 

    
 

 

HLAVNÁ STRÁNKA 2018-2019

HLAVNÁ STRÁNKA 2016-2017

HLAVNÁ STRÁNKA 2013-2015

HLAVNÁ STRÁNKA 2011-2012

HLAVNÁ STRÁNKA 2007-2010
 

  

 ►   späť na začiatok

 ►   linka na hlavnú stránku SSS