header

aktuálne oznamy

  • V novej sezóne 2022/2023 pribudli nové výrazy zo SSSJ, zoznam TU
  • Spolupráca SSS a herna.net pokračuje a prináša ďalšie novinky. Na herni si už môžete zahrať aj verziu, ktorá je aktuálne v obchodoch (bez Q a W, spolu 110 kameňov - kompletný zoznam nájdete na podstránke Zoznam písmen v hre). Na herni je nová verzia označená ako "slovenský m". Môžete testovať, trénovať - SSS chystá aj turnaje v tejto verzii (zatiaľ priateľské).
    Príjemné scrabblovanie a ďakujeme herna.net za jeho spestrenie!
  • Aj v tejto sezóne platí, že každý nováčik, ktorý sa v nej zúčastní aspoň na 3 živých turnajoch (vrátane kvalifikačných turnajov dvojíc či MS vo vykladacom či klasickom scrabble) získa od SSS hraciu súpravu scrabble so 100 hracími kameňmi, ktorá sa už nepredáva v obchodoch. Táto ponuka platí aj pre hráčov, ktorí už nováčikmi nie sú, ale nezúčastnili sa MS v r. 2018, kedy dostal hraciu súpravu každý účastník, a rovnako ju nezískali ani v minulej sezóne za 3 účasti.

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrela jedna z prvých členiek Slovenského spolku SCRABBLE Eva Ďurechová. Kto ste ju poznali, venujte jej tichú spomienku.
Česť jej pamiatke.


Srdečne pozývame scrabblistov na jubilejné
25. Majstrovstvá Slovenska,
ktoré sa uskutočnia 7. a 8. októbra
v Liptovskom Mikuláši v hoteli KLAR
2023.

Na úvod MS vystúpi spevácky zbor Tatran z Liptovského Mikuláša.

Pozvánka, PRIHLÁSIŤ SA
Tabuľka prihlásených,

Prihlasovanie pre obidve skupiny (A aj B) je najneskôr do 1. 10. 2023 do 20.00 hod


POZVÁNKA
SNEM slovenského spolku SCRABBLE

7. októbra 2023 o 20.00 hod
v hoteli KLAR v Liptovskom Mikuláši

Program rokovania, Rokovací poriadok
splnomocnenie

2. písomná súťaž sezóny 2022/2023 je ukončená, zúčastnilo sa jej 15 scrabblistov. Najviac bodov nahral Marcel Makovník.
Výsledky

► Posledný kvalifikačný turnaj sezóny sa konal 16.9.2023 v bratislavskej Petržalke. Zvíťazil v ňom Patrik Pinter s plným počtom 7 bodov, len o bod menej mali ďalší dvaja medailisti v poradí Ivan Pastucha a Klára Nemčoková. Blahoželáme :)
Výsledky

viťazi_Petržalka

vsetci_Petržalka


► Humenné hostilo 26.8.2023 presne 26 scrabblistov. Pódiové miesta obsadili výlučne dámy - najvyšší stupeň Zdenka Žákovičová, strieborný Sylvia Šnábelová a bronzovú priečku Eva Zahradníková. Blahoželáme :-)
Výsledky

viťazi_HE

vsetci_LH

► V sobotu 5.8.2023 hostil Dom seniorov v Tatranskej Štrbe účastníkov kvalifikačného turnaja v m - verzii. Skvelú formu potvrdil Patrik Pinter pred strieborným organizátorom Michalom Ivanom a bronzovým Jaroslavom Vernarským. Blahoželáme :-)
Výsledky

viťazi_Strba

vsetci_STR

► 35 scrabblistov súťažilo 1. júla 2023 v Liptovskom Jáne s podporou Mesta Liptovský Mikuláš. Najlepšie sa darilo Jaroslavovi Vernarskému, striebornú medailu získala Klára Nemčoková a tretí bol Viliam Šnábel. Blahoželáme.
Výsledky

viťazi_LH

vsetci_LH

► Dňa 3. 6. 2023 zabojovalo 40 scrabblistov v Lehote o ďalšie medailové pozície. Na najvyššiu priečku dosiahol Patrik Pinter pred strieborným Ivanom Pastuchom, tretia bola organizátorka Dagmar Jančurová. Blahoželáme :-)
Výsledky a report z turnaja

viťazi_LH

vsetci_LH

►V sobotu 13.5.2023 v Banskej Bystrici scrabblovalo 30 nadšencov, z ktorých sa najlepšie darilo Ivanovi Pastuchovi pred Dagmar Jančurovou a Petrom Lámerom, blahoželáme :-)

Výsledky

viťazi_BB

vsetci_BB


► V sobotu 22.4.2023 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnili 13. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble. Zvíťazila Eva Zahradníková pred Marcelom Makovníkom a Jaroslavom Vernarským.
Výsledky

viťazi_SNV

vsetci_SNV


► V sobotu 2.4.2023 v Spišskej Novej Vsi súťažilo 28 scrabblistov. Najcennejší titul si vybojoval Vladimír Frický, striebro získala Renata Janovská a na tretej priečke sa umiestnil organizátor Tomáš Dubiel. Blahoželáme :-)
Výsledky TU

viťazi_SNV

vsetci_SNV

► Na zvolenskom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa uskutočnil 11.3.2023, sa najlepšie darilo Michalovi Ivanovi pred strieborným Petrom Lámerom a bronzovou Renatou Janovskou z celkového rekordného počtu 50 účastníkov, blahoželáme.
Výsledky

viťazi_ZV

vsetci_ZV

► 18.2.2023 sa v Bratislave konal 7. KT tejto sezóny, na ktorom sa to priam hemžilo novými tvárami, spomedzi 44 štartujúcich sme privítali hneď 9 nováčikov! Stupeň víťazov si vybojovala trojica hráčov so 6 bodmi v poradí Jozef Gajdoš, Michal Ivan a Peter Lámer.
Umiestnenia ostatných hráčov si môžete pozrieť TU, prečítať si môžete report z turnaja

viťazi_BA

vsetci_BA

► V sobotu 28.1.2023 zavítali scrabblisti premiérovo do Žarnovice. Bez zaváhania prešla turnajom Eva Zahradníková, ktorej na pódiu robil garde strieborný Peter Baráka premiérovo bronzový Peter Matejovie.Gratulujeme :-). Výsledky

viťazi_ZR

vsetci_ZR

► Druhý online kvalifikačný turnaj sezóny a piaty celkovo sa konal 7.1.2023 ako obvykle na internetovej herni. Priniesol hojnú účasť 46 hráčov a aj pomerne prekvapivé zloženie stupňa víťazov, zvíťazil Miroslav Štrba, druhé miesto obsadila Marta Fornerová (obaja získali 6 bodov) a tretie miesto ukoristila najlepšia zo skupiny 5-bodových Lenka Jelenská. Prečítajte si výsledky a práve od Lenky si môžete prečítaťreport

viťazi_blesk

► V priebehu roka 2022 sa na herni uskutočnilo 16 turnajov BLESK. Na 1. mieste skončil Jaroslav Vernarský, 2. miesto obsadila Eva Zahradníková a 3. Viliam Šnábel.

viťazi_blesk

► V sobotu 17.12.2022 súťažilo na online kvalifikačnom turnaji až 40 scrabblistov. Ako to treba hrať, všetkým ukázala Miroslava Janikovičová, ktorá vyhrala všetkých 7 partií. Na druhom mieste sa umiestnil Ivan Pastucha pred bronzovým Jaroslavom Vernarským. Blahoželáme!
Výsledky TU

viťazi_4KT

► V sobotu 3.decembra 2022 súťažilo 21 scrabblistov v Bardejove. Najlepšie sa darilo Petrovi Barákovi, strieborná sa umiestnila Zdenka Žákovičová a bronzová Eva Zahradníková. Výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_BJ

vsetci:BJ


► Priateľského turnaja Corgoň Open sa 26.11.2022 v Nitre zúčastnilo 19 hráčov. Na prvých priečkach bola tlačenica, keď až prvých 5 hráčov získalo po 5 bodov. V turnaji podľa pomocných kritérií zvíťazil Peter Lámer pred Norbertom Lančaričom a Katarínou Vavákovou.
Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

► 2. kvalifikačný turnaj v Zlatých Moravciach 12.11.2022 bol výnimočný tým, že v ňom súťažili dvojice, a paradoxne aj tým, že v ňom zvíťazil jednotlivec. Víťazom s plným počtom 7 bodov sa stal organizátor turnaja Patrik Pinter, ktorému sa pri nepárnom počte 25 účastníkov v rannom losovaní neušiel žiaden spoluhráč. Druhé miesto si s prehľadom vybojovala dvojica Mária Ponická / Eva Zahradníková, ktorá prehrala len s víťazom, a tretie miesto s 5 bodmi získala dvojica Vladimír Karaka / Klára Nemčoková. Podrobné výsledky si môžete pozrieť TU

viťazi_ZM

► 22. 10. 2022 privítala organizátorka Zuzana Furíková na turnaji v Hnúšti 25 scrabblistov. Víťazom sa stal Ivan Pastucha, striebro získala Dagmar Jančurová a z tretieho miesta sa radovala Zdenka Žákovičová. Gratulujeme.

Výsledky

viťazi_HN

vsetci_HN

* * * * * * * * * * * *

► Dňa 1-2. 10. 2022 sa v Liptovskom Mikuláši konali 24. majstrovstvá Slovenska v scrabble. Víťazkou turnaja a majsterkou Slovenska sa stala Eva Zahradníková pred Ivanom Michalom a Patrikom Pinterom.
Pozrite si zápasy a konečné poradie

Zároveň s turnajom kategórie "A" prebiehal aj majstrovský turnaj "B", v ktorom súťažilo 13 hráčov a nakoniec sa víťazom stal Ivo Škavronka pred Erikou Ferčíkovou a Lenkou Jelenskou.
Pozri si Zápasy a konečné výsledky

zhodnotenie majstrovstiev Slovenska 2022

viťazi_MSV

viťazi_MSV

viťazi_MSV


Aktualizované
Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov
Hosting pre stránky
Slovenského Spolku Scrabble
zabezpečuje
Webglobe-Yegon baner wy
Mattel