LUČATÍN

4. augusta 2018

ponuka:

 

 

 9x Lučatín

Na Cyrila a Metoda sme sa vracali z Lesníckeho skanzena v Čiernom Balogu a na obed sme sa zastavili v Grajciari u Zdenky nielen teda na ten obed, ale i pozrieť a spresniť to, čo už jej rok svietilo v kalendári – turnaj v Scrabble, ktorý 9. rok vypĺňa prázdninovo-dovolenkové obdobie. Odvtedy už pribudli i iné eventy (čítaj íventy) – počnúc Virom v 2013, cez Bulharsko, ScrabbLeo vlak do Prahy a nazad, a končiac teraz Podhájskou, ktorú ako Dáška Jančurová spomenula, urobí aj o rok.

Takže v sobotu 4. augusta 38 hráčov prišlo (aj z dovolenky) na turnaj. Niekedy treba trošku ukázať, ako sa dá dostať na turnaj z miesta A na miesto B s pomocou XY alebo SK, tak ako Majke Ponickej – došla a urobila dieru do sveta – do obeda získala cenný skalp Ivana Pastuchu, hrivu Mira Vaňa, svetlý účes Vierky Jambrichovej a kohútik Slava Kohútika. Po obede už jej to tak nešlo, ale za 8. miesto si aj podskočila a razom je v hre o prvú 32-ku. Peťo Skalka chodí na turnaje už len tak zbežne, ale keď príde, je ho vidieť – nielen kvôli výške, ale aj hre. Dobre teda, na ostatných troch turnajoch moc nepresvedčil, ale v Lučatíne s 5 výhrami skončil 7.

Výrazné zlepšenie v podaní Soni Jackovej registrujeme už celú túto sezónu, takže jej 9. miesto už nie je také prekvapujúce, tak ako aj porazenie Evky Zahradníkovej, pred ktorou skončila. O prsia. Ale na obed mala zeleninové ryžoto.

Na bicykli prišiel Zbyněk Burda, hrošíka nedoniesol, ale aj i tak Vilko aj Zuzka Furíkovci sa stali jeho obeťami.

Z Banskej Bystrice, ulice Tatranskej, prišiel sused, o ktorom doteraz nevedeli dievčence z tej ulice – Ivka Chrobáková, Renka Janovská a Majka Ponická. Nováčikom na turnaji bol Vlado Karaka. Na úvod ho nikto nešetril, ale netrvalo nejak extra dlho, kým sa rozkukal a ako obete mal, tak isto ako Zbyněk, Furíkovcov. Žeby v BB založili tréningovú skupiny? Renka v 3. kole zahrala slovo turnaja NEKÚPIME za 122 bodov, čo jej dopomohlo k výhre nad Norom Lančaričom. Padli ešte dve stovky, jedna bola neplatné slovo (treba namietať) a tou druhou poslal Peťo Skalka PENIAZE Evke Zahradníkovej. Čo sa týka namietania, tak mne sa podarilo v prvom kole 2x neoprávnene namietať a Dano Mojžiš mal v konečnom súčte o 5 bodov viac.

Dobrý turnaj odohrala aj Mirka Janikovičová, 7 bíng jej stačilo na 4. miesto.

No a na pomyselný stupeň najlepších sa prebojovali Miro Vaňo, ktorý bol najlepší z 5-výhrových.

Druhý skončil, prvýkrát na stupni, so 6 výhrami na turnaji Jozef Mráz.

No a minuloročné víťazstvo a nehynúcu slávu obhájil bez prehry hrajúci Jaro Vernarský.

Niekomu tento turnaj vyšiel viac, iným menej. Svoje kvality v tomto ročníku je možné ešte ukázať v Zlatých Moravciach a Slovenskej Ľupči. Potom sú majstrovstvá.

Dovtedy užívajte leto, vodu, slnko, teplo, čerstvý vzduch a vlaky – tak ako sme mali možnosť to robiť my, počas turnaja pri Hrone.

 

Rasťo Michalka