BANSKÁ BYSTRICA

8. septembra 2018

ponuka:

 

Posledný kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa z tradičného dejiska Banskej Bystrice presunul do neďalekej Slovenskej Ľupče. V miestnom kultúrnom stredisko sa zišlo 32 scrabblistov, pričom mnohí sa snažili využiť ešte poslednú šancu na získanie kvalifikačných bodov a kvalifikovanie sa na Majstrovstvá Slovenska. Organizátorky Anka a Monika prichystali pre všetkých bohaté občerstvenie, všetkým chutila najmä Ankina cesnaková nátierka, a keďže zopár dobrôt prinieslo aj niekoľko ďalších šikovných gazdiniek, hladom určite nikto netrpel.
Najlepšie si v turnaji počínala Evka Zahradníková, ktorá vyhrala šesťkrát a prehrala iba raz a v tejto sezóne zaznamenala už tretí turnajový triumf. Takisto iba raz prehral aj Paťo Pinter, ten si však zaknihoval aj remízu s Jožkom Gajdošom a v tejto sezóne bral po tretí krát druhé miesto. Na treťom mieste skončil Vilo Štrelinger, ktorý si týmto výsledkom zabezpečil nielen účasť na MSR, ale aj premiérový zápis do zlatej tabuľky. Z ďalších čo bojovali o miestenku na majstrovstvá získali potrebné body Dano Brezovan (18.), Brigita Stašková (13.), Iveta Chrobáková (22.) a Majka Ponická (26.). V pozícii náhradníkov budú čakať na prípadné uvoľnené miesta do áčka Majo Koleno, Dano Mojžiš, Dáša Jančurová, prípadne i Iveta Zaťovičová a Rudy Kooijman.
Organizátorky sa okrem plných žalúdkov hráčov postarali aj o pekné a hodnotné ceny, takže nikto neodchádzal domov ani s prázdnymi rukami. Boli vyhlásené aj heslá turnaja – KLÁŠTOR a SIROTA, ktoré mali odkazovať na históriu Slovenskej Ľupče s ruinami kláštora a hradom, v ktorom sa v minulosti nachádzal sirotinec. Tieto slová sa nepodarilo nikomu vyložiť a tak darčekové koše si odniesli Janko Milan za najlepší ťah turnaja a Vilko Furík ako cenu útechy.
Dievčatám ďakujeme za výborne zorganizovaný turnaj a už sa všetci tešíme na jubilejné dvadsiate Majstrovstvá Slovenska v Liptovskom Mikuláši a súbežne hrané piate majstrovstvá v B kategórii. Ivan Pastucha


Ivan Pastucha