NITRA

14. februára 2015

4. kvalifikačný turnaj na 16. MS
Nitra, 14. februára 2015

!!! NOVÉ MIESTO KONANIA !!!
reštaurácia Agroin, Agroinštitút, Akademická 4, Nitra

registrácia od 8:30, začiatok turnaja 9:15
Michal Ivan
0948 830 117
michal@xbeach.eu
do 12. februára 2015, najneskôr do 22:00
šachové hodiny, 22 minút pre jedného hráča

1. Zeleninová polievka s cestovinou

2a. Gordon Blue, ½ ryža, ½ opekané zemiaky, šalát

2b. Zeleninové lasagne

3. dezert

VÝSTRAHA: kto si neobjedná mäso, ten dostane zeleninové lasagne!
informácie u organizátora

 

Navigácia

Zo všetkých smerov
GPS: 48.30589, 18.099582
Predpokladám, že väčšina z vás navštívila niekedy v živote Agrokomplex. Budova Agroinštitútu, kde máme turnaj, je oproti Agrokomplexu (ak sa postavíš čelom k hlavnému vchodu Agrokomplexu, tak po pravej ruke cez cestu = oproti pravému boku Agrokomplexu)

Od B.Bystrice a od Bratislavy (dlhšia, ale jednoduchšia trasa od BA)
Ak ideš z R1, najjednoduchšie je použiť zjazd Nitra – východ (celkovo sú 3 zjazdy do Nitry, tento je v smere od B.Bystrice prvý, v smere od Bratislavy posledný – pozri aj mapka 1). Potom sleduj navigáciu na Agrokomplex, alebo tieto „old school“ inštrukcie:
1. Po príchode do Nitry z R1 (zjazd Nitra-východ) stále rovno až na najhlúpejšiu križovatku v strednej Európe (aj keď tá bystrická pri Europe zdatne konkuruje ;)
2. Na druhom semafore (tej istej jednej križovatky) doľava
3. Na druhej svetelnej doľava (tu už sa vám vynárajú spomienky na Agrokomplex, cieľ je asi 400m od križovatky po pravej ruke ;)

Od Hlohovca a od Bratislavy (kratšia trasa od BA)
1a. (od BA z R1): použiť zjazd Nitra-západ (vôbec prvý do Nitry) a ocitnete sa na „starej diaľnici“ (úsek, ktorým kedysi končila R1). Za zjazdom na Hlohovec  je zjazd do Nitry.
1b. (od HC z 513): pred vjazdom do Nitry odbočiť na bývalú diaľnicu (smer Prievidza a Topoľčany). Hneď najbližším zjazdom zísť dolu na Nitru.
2. ďalej inštrukcie spoločné (viď aj mapka 2): po príchode do Nitry stále rovno – popri hypermarkete Tesco, cez veľký kružák, 4 svetelné križovatky, rieku Nitra, pomedzi dve nitrianske univerzity až k najbližšej svetelnej križovatke (obchodné centrum N-Centro + nostalgiou a rokmi presiaknutý nápis Agrokomplex), na nej doprava a cieľ je o cca 400m po pravej ruke.

 

Doprava MHD zo železničnej a autobusovej stanice :

Priamo z autobusovej stanice:
nič (MHD chodí zo žel.stanice, ktorá je hneď vedľa)
Priamo zo železničnej stanice:
bus č.19 (vystúpiť na zastávke Výstavisko, 10min cesty)
Zo zastávky Rázcestie žel.stanica*
linky 14 a 15 (vystúpiť na zastávke Výstavisko, 10min cesty).
* 2min pešo od žel.stanice. Ak sa postavíš pred žel.stanicu chrbtom k jej hlavnému vchodu, cesta pred tebou mierne vpravo ústi na frekventovanú hlavnú cestu. Zastávka v správnom smere je tá na druhej strane hlavnej cesty.

 

Iné dopravné tipy

V Nitre nie je nič ďaleko, všade sa dá dostať pešo v relatívne krátkom čase (napr. z autobusovej či železničnej stanice na miesto turnaja je to 20-25 minút pešo.
Pomerne výhodné sú taxíky. Väčšina taxislužieb si účtuje v rámci Nitry 2 až 3 eurá.

 

Mapy