NITRA

7. júna 2014

ponuka:

 

Prvú júnovú sobotu sme sa stretli v Nitre na ôsmom kvalifikačnom turnaji v tejto sezóne. Pred spaľujúcim slnkom, keď ortuť teplomera atakovala tropickú tridsiatku, sa do nitrianskeho PKO prišlo ukryť a stráviť deň pri scrabble 32 hráčov z rôznych kútov Slovenska, ale i z Česka. Sme radi, že sme mohli v našich radoch privítať hneď niekoľko nováčikov – do Nitry ich prišlo až sedem! Viac nováčikov bolo hádam už len na úplne prvom turnaji.

Organizátori – Vierka Jambrichová a Noro Lančarič pripravili pre hráčov okrem veľkého množstva cien aj doslova lukulské hody s bohato prestretým stolom s vynikajúcou štrúdľou, dvoma tortami, pagáčmi a viacerými druhmi ovocia, pričom asi najväčší úspech mali čerstvé bio jahody z ich vlastnej záhrady.

Hoci s nováčikmi sa patrí hrať trochu benevolentnejšie, kým si zvyknú na turnajové pravidlá, niektorí sa do nich pustili pekne zostra a naložili im koľko sa do nich zmestilo. Hneď v prvom kole Ivan Pastucha položil Evke Horňákovej štyri bingá, naložil jej 657 bodov a vyhral o 376 bodov, Rasťo Michalka zasa položil Saške Krivdovej bingo NEOBUJTE za 203 bodov a spolu nahrali 1014 bodov – všetko to boli rekordy turnaja. Naproti tomu Erika Tomková, ktorej Swiss Perfect vyžreboval v prvých piatich kolách samých nováčikov, hrala prvé dve hry až tak benevolentne, že prehrala, no potom si povedala dosť a všetky ostatné zápasy už vyhrala.

Nováčikovia sa časom rozohrali, každý vyhral aspoň raz a niektorí získali aj naozaj cenné skalpy – v treťom kole Saška Krivdová zdolala Peťa Lámera a Ivo Škavronka, ktorý prišiel až z Havířova zdolal Evku Zahradníkovú.

Zaujímavosťou turnaja boli aj dve remízy – v piatom kole sa rozišli zmierlivo Evka Ďurechová s Ivom Škavronkom a v šiestom kole Saška Krivdová s Majkou Ponickou.

Ako bolo spomenuté – organizátori Vierka a Noro sa doslova rozdali – ale len čo sa týkalo cien a občerstvenia. V samotnej súťaži nikomu nič nedarovali a knokautovali jedného súpera za druhým. Turnaj vyhral Noro, keď prehral jediný zápas s Mirom Vaňom a zaknihoval svoj štvrtý turnajový triumf. Druhá bola Vierka, ktorá prehrala len s Norom a tretí skončil Miro Vaňo, ktorý si tak upevnil priebežné vedenie v Slovenskom pohári.

Poháre pre víťazov teda zostali zväčša v Nitre, ale naprázdno neodišiel nikto a každému sa ušiel nejaký ten suvenír.

Ďakujeme všetkým sponzorom, a obzvlášť mestu Nitra, ktoré nám poskytlo finančný príspevok, za ktorý sme mohli kúpiť šachové hodiny, ktoré využijeme aj na ďalších turnajoch.

Norovi a Vierke blahoželáme k víťazstvu a ďakujeme za perfektnú organizáciu.

Dovidenia v Nitre o rok.

Ivan Pastucha