Nitra

29. mája 2010

Miesto :  PKO - Park Centrum Olymp, Nitra            MAPA
Čas : 
registrácia od 8:30, začiatok turnaja o 9:15
Organizátor :   Viera Jambrichová        viera@vika.sk       0903 255719    0918 625812
Prihlasovanie :  mailom na adresu organizátora alebo telefonicky do 26.5. do polnoci.
Strava :    1.  Mäso
                 2.  Bezmäsité jedlo
Kto chce vegetariánsku stravu, nech to nezabudne uviesť. Ostatným sa objedná mäso.
Inštrukcie pre motoristov a cestujúcich :  TU
Systém hry :   2-minútové ťahy, 40 minút na hru

A čo si odnesú tí najšikovnejší?
Najlepší hráči dostanú poháre.
Pre víťaza je pripravené umelecké dielo a kniha od popredného slovenského výtvarníka, grafika, dekana Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici Igora Bencu s osobným venovaním + 33,33 eur. Ďalšie ceny venuje primátor mesta Nitra Jozef Dvonč a tiež predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica. Nebude chýbať ani plechovkové pivo.

       Na vašu bohatú účasť sa tešia Viera a Norbert.


1. miesto :  Viera Jambrichová
2. miesto :  Eva Zahradníková
3. miesto :  Paľo Boroš


KRÍŽOVÁ TABUĽKA       KOLÁ         REKORDY      BINGÁ


V Nitre vládnu organizátori

     Aj keď vraj sú najkrajšie stromy na Horehroní, do Nitry prišlo najviac hráčov z miest v okolí rieky Váh. Od prameňa pri LiptoHrádku (1), cez LiptoMikuláš (2), Ružomberok (1), Vrútky/Martin (2), Žilinu (1), Považskú Bystricu (2), Sereď (2), až po sútok v Komárne (2), kedy Váh už ďalej pokračuje po čudnými menami ako Dunaj, Duna, Дунав, Dunăr cez mestá a dediny s ešte čudesnejšími menami až do Čierneho mora, kam sa rozlieva. Ďalej z Pohronia došli 2, domáci Nitrania došli tak ako aj z Východu 3, Partizánky boli 2, Predseda 1, Majster 1, Majsterka 1, Blaváčky 2, z Česka nedošiel nik, ale z okolia veľrieky Moravy prišla 1.

Najlepšie bolo, že všetci 25 hráči a aj GoodByeo došli s dobrou náladou a chuťou hrať. Niektorý sa ešte na poslednú chvíľu odhlásil a pozdravy do Nitry poslali aj Kaja Nemčoková s Jankom Vavákom a zatiaľ stále len duo Šnábelovcov.

Už pri príchode si hráči mohli všimnúť stoly poprehýbané jednak od ovocia a ďalších dobrôt, jednak od cien, ktoré najlepším hráčom darovali sponzori. Či to už bola grafika, kniha a finančná odmena od výtvarníka Igora Belicu, hodinky s kalendárom, sovy, cestovné lexikony a devedéčka, 4 balenia plechovkového piva, ale i krásne poháre pre víťazov. Vierka Jambrichová sa tentoraz naozaj pochlapila.

O pol desiatej zaznel ŠTART a prvý 40-minútový zápas mohol začať. Minuloročné víťazstvo v Pribinovom pohári obhajoval Noro Lančarič, ktorý to po prvých dvoch prehratých kolách zabalil a Vierke odkázal, že nech si ten obraz vyhrá sama. Jeden bod v Screlo delil Lydku Králikovú, aby bola v hornej polovici a dostala prijateľnejšieho súpera (na prvý pohľad), akým nie je Peter Lámer. Jej to však neprekážalo a o šťastných 13 ho poslala do zabudnutia. Po dlhšom čase sa ukázali i dievčence Horváthovie, ale prvé kolo im moc nevyšlo, vlastne vôbec. O tom, že je potrebné dobre sledovať, čo súper kladie, sa presvedčila Milka Bláhová, ktorá nenamietala 2 neplatné Rasťove bingá spolu za 166 bodov. Keď sme spomínali toho Nora, hneď v prvom ťahu spolu so Slavom Kohútikom vytvorili štatistické rekordy turnaja za najvyššie spoločné skóre (1007 b) a Norovu prehru najmenším jednobodovým rozdielom. A aby tých prekvapkaní na úvod nebolo málo, Zdenka Žákovičová porazila Ivana Pastuchu.

Lydka v druhom kole hrýzla, ale Paľo Boroš hej hryzeniu odolal. Slavo pokračoval v dobrom výkone a Erika Tomková naopak nie. Už sme si zvykli na milé účasti fotografky Svetlany Klincovej, ktorá sa stále priúča tajom Scrabble. V treťom kole došiel dych Slavovi Kohútikovi, keď celý čas naňho Mirka Janikovičová kašľala a nebrala ohľad na jeho dobrý rozbeh. Miro Smatana tretie kolo pre istotu úplne vypustil a nechýbalo veľa (6 b), aby mu Ivan Pastucha dal dvojnásobok. Jeden z adeptov na Slovenský pohár, Jozef Poremba, to s útokom na tú plechovku nemyslí vážne, lebo bez výhier nie sú pohárové body.

V poslednom dobednom kole Vierka rozihrala ľútu partičku s Evkou Záhradkou s úspešným koncom pre seba. Do obeda vyhrali aj obe Horváthovie. A Marián Koleno sa pobavil s GoodByeom.

Poobede došlo aj na Vierku, kedy ju Peter Lámer, Horehronský Tajfún, odprevadil so 133 bodovým rozdielom a zdramatizoval Pribinovskú zápletku. Partizánky sa tiež činili a Erika po výhre nad Mirkou mala v srdci otvorenú túžbu na jednu z pekných ozdôb pre stupňoumiestnených. To isté sa však týkalo i ďalších: Paľa Boroša, Ivana Pastuchu, Daniela Brezovana, ... A trpký osud odpisov okúsila Marta Fornerová s Mariánom Králikom, pred odpismi +13, po odpisoch -13.

Avšak po šiestom kole sa to zúžilo na niekoľko párov. Paľo, Evka a Vierka vyhrali a z týchto päťbodových nehrali spolu už len dievča od prameňa Váhu s chlapcom od sútoku Váhu. Milkina sestra Zdenka tiež dostala od Rasťa nakladačku, ktorý však už útočil len platnými slovami.

Evke nechutne išlo a Paľova nálada sa poberala ako tá voda vo Váhu od prameňa cez všetky elektrárne na kaskáde až po sútok. Vierka zmobilizovala svoje sily a Ivan Pastucha sa z diaľky pozeral na červené svetlá utekajúcich vagónov a blikajúcich diód odpočítavača času. Daniel Brezovan tiež porobil, čo vedel a nechal ako ďalší zabudnúť na Petra Lámera. Erika Tomková utrpela výhru s Robom Sotákom, tak ako aj Noro Lančarič so Zuzkou Horváthovou. Ako Jozefovi Porembovi nešlo od začiatku, tak to aj na konci skončilo, +3 pre Mariána Králika.

Rozhodol Buchholz: domáci organizátori vládnu Nitre a Vierke sa mohla tešiť z hodnotných cien. Evka tak skončila svoju púť na druhom mieste a Paľo mal nielen z päťbodových najlepšieho Buchholza, ktorý ho vyniesol na tretie miesto. Zemiaková priečka patrila Erike a piate miesto pre posledného päťbodového bolo obsadené Danielom. Až ôsmi mali 4 výhry. Medzi GoodByeistov sa ako jediný s ním nehrajúci vmiesil Jozef Poremba a pobral až jeden bod do Slovenského pohára a svoju stratu na Petra Lámera zvýšil na 49 bodov. Na chvoste ostalo bratislavské auto v poradí Marta, Majka, Svetlana.

Ceny sa ušli všetkým. Čo sa nepodarilo, bolo odovzdanie cien za slová turnaja, ktorými boli CORGOŇ a GRAFIK/GRAFIČKA/GRAFICKÝ v najhodnotnejšom vyhotovení. Ceny však boli rozdelené a tak boli odmenení víťazi štatistických údajov. Symboly múdrosti, sovy, si rozdelili Slavo a Noro za najvyššie spoločné skóre a Slavo k tomu dostal aj cenu za najhodnotnejší ťah na turnaji. Aj Erike sa ušla cena za najhodnotnejší prvý ťah.

Príjemnú atmosféru turnaja nenarušili ani rosničkári, ktorí v súčasnosti majú problém trafiť, kedy bude svietiace slnko a kedy kydajúce mračná, ani policajti, ktorých sme pozorovali z diaľky z balkóna a oni nás potom kontrolovali z blízka po ukončení turnaja.

Ostávajú 3 turnaje, v Partizánskom, Lučatíne a LiptoHrádku. Ostáva otvorené, aký turnaj bude ten posledný kvalifikačný. Záujem Rady je, aby bol vykladací a opäť sme vyskúšali niečo iné, avšak otázny je záujem hráčov. Budete oslovení, vyjadrite sa.

Zatiaľ 28. máj 2011 je vyhradený pre Nitru. Čo vy nato, Vierka a Noro? Čo všetko zas pre nás pripravíte?

Rasťo