Logo
Pred posledným kvalifikačným turnajom tejto sezóny sa svojho vyvrcholenia dočkala aj 2. písomná súťaž 2016/2017, ktorej sa zúčastnilo 18 hráčov.

Zadanie ponúklo tentokrát až štyri bingá, ktoré môžete vidieť pokope avšak len vo víťaznom riešení. Marcel Makovník si zapisuje prvé víťazstvo v tejto disciplíne a ostatné medailové priečky si podelili Ivan Pastucha a Július Alexy, ktorí síce nahrali rovnaký počet bodov, ale rozdielnymi riešeniami.

Špecifikom tejto súťaže bola skutočnosť, že ani jednému riešiteľovi sa nepodarilo vyložiť dva deväťnásobky, ako „býva zvykom“, no napriek tomu sa dalo nahrať viac než 750 bodov. Za to mohla zrejme logopédka, ktorá jedným ťahom priniesla 329 bodov prvej štvorici hráčov. Vyložiť bingo ovesenom v piatom ťahu využili len dvaja hráči, zatiaľ čo v druhom ťahu vyložil bingo každý hráč (jedno aj neplatné).

Predposledný ťah okrem spomínanej logopédky priniesol aj ďalšie zaujímavé slová: languové (týkajúce sa langue, jazyka ako systému) od Jaroslava Vernarského, gápelské (týkajúce sa Gápla, časti obce Valaská Belá) od Patrika Pintera a galského od Ivana Brodenca. V ôsmom ťahu niekoľko hráčov zaexperimentovalo s príponou -šský, konkrétne ide o slová macošský (neprajný), lašský a našský.

Nová písomná súťaž novej sezóny bude vyžrebovaná na Majstrovstvách Slovenska, prvý októbrový víkend. Všetkým účastníkom ďakujeme za riešenia a čas, ktorý tomuto hlavolamu venovali a tešíme sa na Vašu ďalšiu účasť.

Marcel Makovník
Zobraziť riešenia

Fatal error: Call to a member function set_charset() on a non-object in /nfsmnt/hosting1_2/6/b/6be5d2c6-5e33-4007-867d-c0670c2e9453/hramescrabble.sk/web/stara/PIS/1702/vysledky/index.php on line 47