1. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE, Nitra, 27. novembra 1999

* Zhodnotenie * Výsledky * Rekordy * Pravidlá *

Dňa 27.11.1999 sa v Nitre uskutočnili 1. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE. V príjemnom prostredí Club hotela Amfiteáter sa majstrovstiev zúčastnilo 26 hráčov zo 14 miest z celého Slovenska. SCRABBLE-maratón trval od 8.00 do 19.00 hod. Jednotlivé partie sa hrali podľa všeobecných pravidiel hry SCRABBLE® s prísnymi Pravidlami slovenského pravopisu. Hráči boli povinní zapisovať svoje ťahy tak, aby sa v prípade potreby mohla celá partia rekonštruovať.

Miesto konania 1. majstrovstiev SR v SCRABBLE

Na jednu partiu bol vymedzený časový limit 40 minút, na jeden ťah bol pre hráča vymedzený maximálny čas 2 minúty. Tento sa meral pomocou špeciálnych hodín pre hru SCRABBLE®, ktoré indikujú čas opticky aj akusticky. Na prípadné protesty proti platnosti slov boli prítomné 2 rozhodkyne, učiteľka slovenčiny a približne 80 cm odbornej literatúry.

Sústredenie pri hre
vľavo: Ivan Košalko vpravo: Norbert Gažík

Po deviatich kolách neľútostných zápasov, ktoré sa hrali podľa švajčiarskeho systému, sa v dramatickom závere zrodilo konečné porade 1. majstrovstiev Slovenska v SCRABBLE.

Víťazi 1. majstrovstiev SR v SCRABBLE - zľava:
Ivan KOŠALKO - 2. miesto
Viera KOŠALKOVÁ - 1. miesto
Jaroslav VERNARSKÝ - 3. miesto

Odohrané partie priniesli niekoľko zaujímavých rekordov.

Taktiež si môžete pozrieť priebeh partie, ktorá priniesla najviac rekordov a priebeh dramatickej finálnej partie, ktorá úplne premiešala poradie na prvých miestach.