Mil
í scrabblisti, scrabblistky a scrabblíčatá !
 

     Vítame vás na 27. internetovom turnaji, ktorého vyhlasovateľom je Slovenský spolok scrabble - SSS.

     Každé dva týždne budú na tejto stránke zverejnené dva zásobníky s písmenami, z ktorých podľa pravidiel hry SCRABBLE budete tvoriť slová. V prvom ťahu vytvoríte a položíte na hraciu plochu slovo z prvého zásobníka a po doplnení písmenami z druhého zásobníka vytvoríte a položíte v druhom ťahu ďalšie slovo. Presný postup si môžete prečítať v časti Pravidlá.

     Predpokladáme, že turnaj bude mať približne 11-12 kôl (bude teda trvať cca 24 týždňov), za rok sa preto stihnú odohrať dva turnaje. Aby bolo možné oba turnaje vyhodnotiť do Majstrovstiev Slovenska a hráčom započítať body do Slovenského pohára, treba druhý turnaj odohrať do konca septembra. Preto môže organizátor vyhlásiť predčasný koniec. Oznámi to na stránke slovami POSLEDNÉ KOLO. Po odohratí posledného kola sa turnaj končí.

     Po každom kole bude na stránke zverejnené najlepšie riešenie dvojťahu, ktoré sa položí na scrabblovnicu a vylosujú sa písmená, ktorými sa doplnia zásobníky. Zároveň budú na hlavnej stránke zverejnené mená minimálne troch hráčov s najlepším počtom bodov za dané kolo a mená minimálne troch najlepších hráčov v rámci celého turnaja. Ak je takýchto hráčov viac, sú zverejnení tí, ktorí svoje riešenie poslali skôr.
    Vo výsledkovej tabuľke je zoznam všetkých hráčov so získanými bodmi za jednotlivé kolá, so súčtom bodov a s poradím. Taktiež budú zverejnené vytvorené slová jednotlivých hráčov v poslednom kole. Každý teda bude mať prehľad, ako kto počas turnaja hrá a bude môcť skontrolovať výpočet bodového zisku súperov.  

     * Prosíme hráčov, aby riešenie neposielali na poslednú chvíľu (5 minút pred uzávierkou kola), pretože potom už nie je možné odoslať v prípade nejakej chyby otázniky.
    * Taktiež je nanajvýš vhodné, aby si hráči najneskôr v stredu doobeda skontrolovali, či im prišlo potvrdenie o prijatí riešenia. Stáva sa totiž (i keď zriedkavo), že mail s riešením skončí v spame alebo že vôbec nie je doručený. Ak ste potvrdenie nedostali, pošlite riešenie znovu.
    * V prípade problémov s mailovou schránkou je možné zaslať riešenie aj esemeskou na číslo 0910 181 156.
    * Po uverejnení výsledkov a nových zásobníkov (v stredu večer) si čo najskôr v hárku Poradie skontrolujte, či sa vaše riešenie nachádza v zozname a či súhlasí počet bodov. Ak niečo nie je v poriadku, pošlite reklamáciu.
 

     Veľa úspechov v internetovom turnaji Vám prajú jeho organizátori

                 Erika Tomková a Ľubo Mazán