Turnaj pre deti

Centrum voľného času Domino Nitra –  za pomoci Slovenského spolku scrabble zorganizovali turnaj v hre scrabble pre deti zo základných škôl
a gymnázií. Tak , ako predchádzajúce roky Viera Jambrichová, Norbert Lančarič a Michal Ivan  pripravili a viedli celý  turnaj, ktorý bol otvorený predvádzajúcou partiou. Deti sa zhŕkli okolo stola, tichúčko sledovali a ku  každému ťahu chceli vyjadrenie „ prečo “...
Tretí ročník, ktorý sa konal v apríli, Nitrania  rozdelili na tri časti.


Keďže zo skúsenosti z predchádzajúcich rokov sme vedeli, že deti okamžite menili  prehlasované ä, ako ho dostali na zásobník, na oživenie pamäti sme vyhlásili prvú súťaž,  napísať čo najviac slov , kde sa nachádza ä.  Na naše prekvapenie víťazka Niki  napísala 15 slov v časovom limite (2 minúty).
Pokračovali sme   vykladacím turnajom na tri kolá, kde skončili dvaja hráči s rovnakým najvyšším počtom bodov, rozstrelom o víťaza vyhral Roman Mojto z Piaristického gymnázia sv. Jozefa Kalazanského .


Nasledoval klasický turnaj na štyri kolá, kde sa na prvých šiestich priečkach umiestnili žiaci z Piaristického gymnázia sv.Jozefa Kalazanského( po starom Golianove gymnázium). Pani učiteľka slovenčiny z tohto gymnázia sa veľmi tešila a zároveň ľutovala, že nevzala so sebou všetkých žiakov, ktorí na turnaj chceli ísť, ale len tých najlepších.


Víťazi dostali  diplomy, plakety, poháre a  pekné ceny, ktoré nám pre deti podarovalo mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj, taktiež Domino. Každý účastník /20 súťažiacich/ si odniesol veľkonočné vajíčko, okrem toho aj - buď pero, knižku, blok, šálku, baterku, zápisníky. Od SSS dostali žiaci čokolády, ovocie,  drobné občerstvenie, ktoré sme ponúkli aj celej triede detí, ktoré nesúťažili, iba sa prišli pozerať  a učiť v sprievode so svojou pani učiteľkou slovenského jazyka.


Všetci účastníci  odchádzali  z turnaja so slovami, že sa tešia na ďalší rok a my  s dobrým pocitom, že sme urobili radosť deťom. Inak, dopriala by som vám pohľad na Nora a Miša, s akým zanietením a sústredením vysvetľovali deťom, ako ich učili a venovali sa im celý deň. Veríme totiž, že aj keď práve z našich detí nevyrastú budúci majstri, tak záujem a lásku k tejto hre sme v nich prebudili.


1. miesto - Niki Viktória Iliopulos
2. miesto - Patrik Halvoň
3. miesto - Michal  Magula


Viera Jambrichová