Slovenský spolok SCRABBLE

      

SSS vznikol 16. 12. 1998, v deň 50. výročia začiatku sériovej výroby SCRABBLE®, najpopulárnejšej slovnej hry na svete.A
K
T
U
A
L
I
T
Y

 

2017

 

► Pozývame členov SSS na snem, ktorý sa uskutoční 30.9.2017 o 20:00 v hoteli KLAR v Liptovskom Mikuláši. Námety na prerokovanie môžete posielať do 16.9.2017 na mail eva.zahradnikova@soselh.sk, následne budú všetci prihlásení s námetmi oboznámení. Prípadné splnomocnenie môžete poslať mailom niektorému členovi Rady.

 

► Pošlite nám do 30. septembra svoj scrabble príbeh a hrajte aj vy o novú hraciu súpravu. Aj niekoľko dní pred uzávierkou sa tešíme z nových príbehov.

 

► Posledné sily pred vyvrcholením sezóny ste mohli načerpať na priateľskom turnaji, ktorý sa odohral 16. septembra v Liptovskom Mikuláši.

 

 

► Všetkých kvalifikovaných (kategória A) či nekvalifikovaných (kategória B) hráčov žiadame, aby sa čo najskôr zaregistrovali na 19. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE, ktoré sa odohrajú 30. septembra a 1. októbra v Liptovskom Mikuláši.

 

► Podrobné informácie o pripravovanom ScrabbleCampe 2018 v Podhájskej a aj registračný formulár nájdete tu. Termín: do 29.9.2017. Zoznam zaregistrovaných záujemcov o účasť nájdete tu.

 

► Posledný kvalifikačný turnaj pred vyvrcholením sezóny sa uskutočnil 1. septembra v Poprade. Medailové pozície si podelili postupne Ivan Pastucha, Miroslav Vaňo a Eva Zahradníková.

 

► Víťazom 2. písomnej súťaže 2016/2017 sa stal premiérovo Marcel Makovník. O druhé a tretie miesto sa podelili Ivan Pastucha a Július Alexy.

 

► Ďalší zo série priateľských turnajov sa uskutočnil 19. augusta v Demänovej. Prvé miesto prislúcha Petrovi Lámerovi, striebro Eve Zahradníkovej a za ňou sa umiestnil Patrik Pinter.

 

► Víťazom 21. scrabblového internetového turnaja sa stal Vladimír Makýš. Druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a o tretie a štvrté miesto sa podelili Jozef Gajdoš s Jánom Pacom.

 

► Druhý tohtosezónny kvalifikačný turnaj pod holým nebom, ktorý sa konal 5. augusta v príjemnom prostredí Lučatína vyhral Jaroslav Vernarský. Na druhom mieste sa umiestnil Pavol Boroš a poslednú medailovú pozíciu obsadila Eva Zahradníková.

 

► Počas víkendu 22. a 23. júla sa uskutočnil prvý turnaj vo vlaku Košice - Praha. Na medailové pozície bolo potrebné obliecť si svetlomodré tričko.

m

 

 

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 8. júla v Bardejove. Medailové priečky si podelili postupne Peter Lámer, Jozef Gajdoš a Miroslav Vaňo.

 

► Priateľský turnaj "o Liptovského Hlúňa" sa uskutočnil 1. júla v Demänovej.

 

► Prvý open-air kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa odohral 17. júna v Zlatých Moravciach. Druhé víťazstvo v tejto sezóne si pripisuje Peter Lámer, strieborná pozícia patrí Renate Janovskej a bronz putuje Norbertovi Lančaričovi.

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil v nedeľu, 28. mája v Nitre. Víťazom sa stal Jaroslav Vernarský, druhé miesto patrí Miroslavovi Vaňovi a premiérový zápis do Zlatej tabuľky získava Branislav Teplan na treťom mieste.

 

► Zapojte sa do oddychovej súťaže, ktorú pripravil Jozef Gajdoš.

 

► Kvalifikačný turnaj "O pohár primátora" sa uskutočnil 6. mája v Košiciach. Tradične, turnaj bol súčasťou osláv "Deň mesta Košice". Stupeň víťazov vyzerá nasledovne:

1. Eva Zahradníková

2. Ivan Pastucha

3. Peter Lámer.

 

► Milí priaznivci scrabble, máte možnosť zapojiť sa do súťaže,ktorá má názov: Nájdeš päťdesiate tretie slovo?

 

30. apríla sa uskutočnil už deviaty priateľský turnaj v Demänovej, ktorý si prišlo užiť 16 hráčov.

 

► Informácie o letnom scrabble campe v Podhájskej nájdete tu.

 

 

► Veľkonočný kvalifikačný turnaj, ktorý sa odohral 15. apríla v Lučenci, vyhrala premiérovo Erika Ferčíková. Druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a tretie miesto získal Ivan Pastucha.

 

 

► Na vykladacích majstrovstvách boli vylosované zásobníky pre 2. písomnú súťaž tejto sezóny.

 

1. apríla sa v Liptovskom Hrádku uskutočnli už 7. majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE. Majstrovský titul získala Eva Zahradníková, strieborný pohár si vybojovala Miroslava Janikovičová a Jaroslav Vernarský sa umiestnil na treťom mieste.

 

► Víťazkou 1. písomnej súťaže sa stala Gabriela Sládeková, druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a posledný na stupni víťazov skončil Ivan Pastucha.

 

► Spoločne s jarou prichádza 21. scrabblový internetový turnaj. Neváhajte a prispejte svojím riešením aj vy!

 

► Tradičný marcový turnaj, ktorý sa uskotočnil 18. marca v Prešove vyhrala po prvýkrát Miroslava Janikovičová, ďalší zápis v Zlatej tabuľke si vybojoval Jozef Gajdoš na druhej priečke a bronz pripadol Jaroslavovi Vernarskému.

 

► Do jubilejného 20. scrabblového internetového turnaja sa zapojilo 48 hráčov. Spomedzi nich si najlepšie, bez straty bodu, počínal Jaroslav Vernarský. Za ním sa umiestnil Vladimír Makýš a tretie miesto patrí Patrikovi Pinterovi.

 

► Prečítajte si, ako sa hrá slovenské Scrabble v Južnej Kórei.

 

► Prečítajte si ťah po ťahu okomentovanú partiu SCRABBLE, ktorej analýzu pripravil Patrik Pinter.

 

► Po piatich rokoch sa ponúkla možnosť stretnúť v Žiline, na kvalifikačnom turnaji, ktorý sa odohral 4. marca. Na stupni víťazov sa umiestnili nasledovní hráči:

1. Jozef Poremba

2. Ivan Pastucha

3. Patrik Pinter

 

► Piaty kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 18. februára v Banskej Bystrici. Víťazstvo si odniesol Marcel Makovník, druhá priečka patrí Viere Jambrichovej a bronz putuje Renate Janovskej.

 

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa odohral 28. januára v Kežmarku. O prvenstvo sa zaslúžil Ivan Pastucha, striebro si vybojoval Jaroslav Vernarský a tretia priečka patrí Sylvii Šnábelovej.

 

► Prvýkrát v novom roku sme sa stretli na treťom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa uskutočnil 14. januára v Ružomberku. Jeho víťazom sa stal Peter Lámer, za ním sa umiestnila Sylvia Šnábelová a tretie miesto prislúcha Renate Janovskej.

 

2016

 

Všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne vianočné sviatky naplnené mierom v duši a vydarený nový rok.

 

► Vianočný oddych si hráči spestrili na priateľskom turnaji o "Liptovského Hlúňa," ktorý sa konal 17. decembra v Demänovej.

 

 

► Veselé sviatky Vám praje aj Dr. Spielmann vo svojej vianončej poviedke.

 

► Záujemcovia o kúpu scrabblových hodín (malých), hláste sa do 31. 12. 2016 mailom na eva.zahradnikova@soselh.sk, cena 31,50 eur.

 

► Predvianočnú atmosféru na druhý kvalifikačný turnaj, ktorý sa uskutočnil 3. decembra v Trnave, si prišlo užiť 46 súťažiacich. Na stupeň víťazov sa dostali, v tomto poradí, Viera Jambrichová, Jaroslav Vernarský a Ivan Pastucha.

 

► V novej sezóne sa noví pisatelia scrabble príbehov zaradia do zlosovania o hraciu súpravu scrabble (originál, 100 písmen). Uzávierka je 31. augusta 2017.

 

► Nová sezóna sa odštartovala 5. novembra, premiérovo v Banskej Štiavnici. Najlepšie umiestnenie získala Eva Zahradníková, striebro si vyslúžil Jaroslav Vernarský a tretia priečka patrí Sylvii Šnábelovej. Za podporu ďakujeme mestu Banská Štiavnica, firmámTempest a.s. a DPB a.s.

 

► Na otázku "S kým chcete spať?" dostanete odpoveď v novej Rudyho poviedke.

 

► Všetci scrabblechtiví nadšenci sa môžu vybúriť pri hľadaní riešení v jubilejnom 20. scrabblovom internetovom turnaji. Riešenia prvého kola môžete posielať do 2. novembra.

 

► Jesenný priateľský turnaj o Liptovského Hlúňa sa uskutočnil 15. októbra v Demänovej. Prvenstvo si vybojoval Jaroslav Vernarský, druhá Eva Zahradníková a tretí skončil Ján Milan.

 

 

► Predlžujúce sa večery môžete stráviť hľadaním riešení prvej písomnej súťaže v sezóne 2016/2017.

 

► Na 18. majstrovstvách Slovenska , ktoré sa konali 1. a 2. októbra 2016 v Liptovskom Mikuláši, sa zúčastnilo celkovo 56 hráčov.

Majstrom Slovenska sa pre túto sezónu stáva Ivan Pastucha, druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a bronz si odnáša Eva Zahradníková.

V skupine B si najlepšie počínal Ivo Škavronka. Tesne za ním sa umiestnili postupne Erika Ferčíková a Mária Kajuchová.

 

► V druhej písomnej súťaži si prvé dve priečky podelili Július Alexy spolu s Ivanom Pastuchom. Bronz získava Patrik Pinter.

 

► Posledný kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa konal 3. septembra, po prvý raz v Osrblí. Prvé miesto obsadil Peter Lámer, striebro putuje Miroslavovi Vaňovi a prvý zápis v Zlatej tabuľke získava Jozef Gajdoš na treťom mieste.

 

► Prečítajte si nové dva príspevky do rubriky Môj scrabble príbeh.

 

► Priateľský turnaj o Liptovského Hlúňa, ktorý sa konal 20. augusta v Demänovej sa tešil účasti 21 hráčov, spomedzi ktorých si najlepšie počínal Jaroslav Vernarský, za ním Jozef Poremba a tretie miesto Ivanovi Brodencovi.

 

► Štvrtý diel poviedok o Dr. Spielmannovi nesie názov Hronozvod.

 

► Druhý open-air kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa odohral 6. augusta v Lučatíne. Vo víťaznej šnúre pokračuje Patrik Pinter, na druhom mieste Peter Lámer a posledná medailová priečka patrí Norbertovi Lančaričovi.

 

► Letné čítanie si môžete obohatiť tretím pokračovaním poviedok od Dr. Spielmanna.

 

► Prázdninový oddych si môžete spríjemniť čítaním ďalšieho scrabble príbehu.

 

► Dvanásty kvalifikačný turnaj sa konal 2. júla premiérovo v Kežmarku. Ďalšie víťazstvo si pripisuje Patrik Pinter, striebro si odnáša Miroslava Janikovičová a tretie miesto patrí Eve Zahradníkovej.

 

► Víťazom 19. internetového turnaja sa stal Vladimír Makýš, ktorý svojím výkonom predstihol Renatu Janovskú a Patrika Pintera.

 

► Prečítajte si pokračovanie poviedky o Dr. Spielmannovi.

 

► Globálne rekordy sú obohatené o novú tabuľku, vyhodnocujúcu SCRELO.

 

► Zapojte sa do letnej súťaže Jara Vernarského.

 

► Na turnaji v Nitre vyhodnotil Jožko Gajdoš svoju vykladaciu súťaž. Víťazom sa stala Evka Zahradníková, pred Ivanom Nosálom a Ivanom Pastuchom. Ceny venovala spoločnosť Villa Víno Rača. Víťazom srdečne blahoželáme.

 

Zároveň Vás pozývame do druhej vykladacej súťaže, ktorá bola spustená 12. júna.

 

► Na jedenástom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa konal 11. júna v Nitre, sa zúčastnilo 44 súťažiacich. Najlepšie si počínala Viera Jambrichová, druhé miesto obsadil Ivan Pastucha a tretia priečka patrí Norbertovi Lančaričovi.

 

► Séria scrabble príbehov sa rozrastá. Prečítajte si pätnásty príspevok.

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 21. mája v Zlatých Moravciach. Prvé miesto si vybojovala Viera Jambrichová, za ňou sa umiestnila Eva Zahradníková a bronz si vyslúžil Peter Lámer.

 

► Víkendové čítanie si môžete obohatiť o dva nové scrabble príbehy.

 

► V Košiciach Jožko Poremba zaknihoval svoj 100. turnaj vkuse. Viac o jeho doterajšom počínaní si prečítajte tu.

 

► Kvalifikačný turnaj "O pohár primátora," ktorý bol súčasťou osláv "Deň mesta Košice," sa konal 7. mája v Košiciach. Víťazstvo si pripísal Ivan Pastucha, striebro patrí Viliamovi Šnábelovi a o tretiu priečku sa zaslúžil Jozef Poremba.

 

► Rubrika Môj scrabble príbeh sa dočkala svojho jubilejného desiateho príbehu.

 

► Na vykladacích majstrovstvách boli vyžrebované zásobníky 2. písomnej súťaže v sezóne 2015/2016.

 

► Čítajte vyhodnotenie dotazníkov o Scrabble, ktoré bolo možné vyplniť na 6. vykladacích majstrovstvách v Liptovskom Hrádku.

 

► Prečítajte si deviaty príspevok z rubriky Môj scrabble príbeh. Pripomíname, že všetci prispievatelia sú zaradení do žrebovania o nový diel SSSJ M-N.

 

16. apríla sa pod záštitou primátora mesta Liptovský Hrádok uskutočnili už 6. majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE.

Z nich si ďalšie prvenstvo odniesol Jaroslav Vernarský, za ním sa umiestnila Eva Zahradníková a tretie miesto patrí Ivanovi Pastuchovi.

 

6. apríla uzrel svetlo sveta tretí zväzok Slovníka súčasného slovenského jazyka, ktorý na 1104 stranách spracúva heslá začínajúce na písmená M a N.

 

►Prečítajte si dojmy z aprílového demänovského hlúňovania.

 

► Milí priatelia, neváhajte, a podeľte sa so svojím scrabblovým príbehom - všetci autori(aj tí, ktorí už príbeh napísali) budú zaradení do žrebovania o nový diel slovníka M-N, žrebovať sa bude na Majstrovstvách Slovenska v októbri 2016, uzávierka pre zaradenie do žrebovania je 1.9.2016.

Ďalší príbeh zo zbierky si môžete prečítať tu.

 

► Aj tento rok sa uskutočnil scrabble turnaj pre deti v Centre voľného času Domino v Nitre. Prvá trojka vyzerá nasledovne:
1. miesto - Tamara Mrázikova z Gymnázia na Golianovej ulici,
2. miesto - Lukáš Dzíbela z Gymnázia na Golianovej ulici,
3. miesto - Martin Mikuláš zo ZŠ Tulipánová

 

► Riešenie 1. písomnej súťaže poslalo 25 súťažiacich. Najlepšie z nich zostavil Jaroslav Vernarský, za ním Gabriela Sládeková a víťaznú trojku uzatvára Viera Jambrichová.

 

 

► Ôsmy kvalifikačný turnaj, sa uskutočnil 26. marca premiérovo v Lučenci. S víťazstvom odišla Viera Jambrichová, na druhom miestie Peter Lámer a bronz si odniesol Patrik Pinter.

 

14. marca sa začína nová súťaž pod taktovkou Jozefa Gajdoša. Viac informácií v diskusnom fóre.

 

► Do 20. marca môžete zasielať riešenia prvého kola 19. scrabblového internetového turnaja.

 

► Na siedmom kvalifikačnom turnaji sme sa stretili 5. marca v Prešove. O prvenstvo sa zaslúžil Miroslav Vaňo, ďalšia priečka patrí Patrikovi Pinterovi a prvý zápis do Zlatej tabuľky putuje Ivete Zaťovičovej na treťom mieste.

 

► Z technických príčin sa 6. MS vo vykladacom SCRABBLE uskutočnia len počas jedného dňa - sobotu 16. apríla.

 

► Komárňanským turnajom sa uzatvárajú Dunajské (s)útoky, ktorých víťazom sa stal Norbert Lančarič (rozhodol počet vyhratých turnajov), druhá Viera Jambrichová a tretí Miroslav Vaňo.

 

► Tretí podunajský turnaj sa uskutočnil 20. februára v Komárne. Spomedzi 32 hráčov si víťazstvo vybojoval Patrik Pinter, za ním sa umiestnila Viera Jambrichová a bronz si vydobyla Zdenka Žákovičová.

 

► Priatelia, prečítajte príhovor podľa písmena P pripravený pre plesové potreby podtatranskej priemyslovky.

 

► Piaty kvalifikačný turnaj sa konal 23. januára v Banskej Bystrici. Prvé prvenstvo si vybojoval Marcel Makovník. Striebro putuje Petrovi Lámerovi a prvú trojicu uzavrela Viera Jambrichová.

 

► Víťazom 18. scrabblového internetového turnaja sa stal Ivan Pastucha. Druhé miesto si vybojoval Ján Paco a tretia priečka patrí Erike Tomkovej.

 

► Prečítajte si už siedmy príspevok z rubriky Môj scrabble príbeh.

 

► Súčasne so štúrovským turnajom prebiehal aj Memoriál Janky Rezníkovej v Liptovskom Mikuláši.

 

► Nový rok sme privítali štvrtým kvalifikačným turnajom, ktorý sa konal na Troch Kráľov - 6. januára v Štúrove. Z rovnej tridsiatky zúčastnených si to na prvé miesto namieril Patrik Pinter, za ním Viera Jambrichová a ďalšej, bronzovej medaile sa teší Miroslava Janikovičová.

 

2015

 

► Silvestrovský priateľský turnaj o Liptovský Hlúň sa konal 28.decembra v Demänovej. Jeho víťazstvo si zaslúžila Eva Zahradníková, na druhom mieste skončil Ivan Brodenec a tretí Patrik Pinter.

 

Celkový víťaz za rok 2015 sa stal Slavomír Kohútik.

 

► Rubrika Môj scrabble príbeh sa teší svojmu šiestemu príspevku

 

► Posledný kvalifikačný turnaj v roku 2015 sa uskutočnil 5. decembra v Liskovej. Najlepšie spomedzi 46 zúčastnených si počínal Ivan Pastucha. Druhé miesto patrí Patrikovi Pinterovi a bronz Norbertovi Lančaričovi.

 

► Druhý kvalifikačný turnaj sa konal v sviatočný deň - 17. novembra - v Bardejove. O víťazstvo sa zaslúžil Vladimír Frický, druhé miesto Miroslav Vaňo a ako tretí skončil Viliam Šnábel.

 

► Jesenný priateľský turnaj o "Liptovský Hlúň" sa konal 7. novembra v Demänovej. Víťazstvo patrí Slavomírovi Kohútikovi, striebro Renate Janovskej a tretie miesto Ivanovi Pastuchovi.

 

 

► Vážení scrabblisti, zapojte sa do tipovacej súťaže:

 

1. Koľko kvalifikačných bodov bude potrebných na priamy postup na 18. MS?

2. Koľko kvalifikačných bodov získa víťaz kvalifikácie?

3. Kto vyhrá kvalifikáciu?
 
Ceny do súťaže venuje jeden martinský pivovar (názov a iné bude spresnené neskôr).
 
Svoje tipy posielajte do 16.11.2015 na e-mail:
michalka.rastislav@zsr.sk
jedno meno - jeden e-mail - jeden tip.
Súťaž bude vyhodnotená 1.10.2016 v Liptovskom Mikuláši pred úvodnými súbojmi 18. MS a prítomným úspešným tipujúcim budú odovzdané ceny.

 

► Prečítajte si Ódu na dlhé Ó z dielne Ivana Pastuchu.

 

► Na prvý kvalifikačný turnaj, ktorý sa uskutočnil 24. októbra v Bratislave, si prišlo zahrať 35 hráčov. Prvé tri miesta obsadili postupne títo hráči: Norbert Lančarič, Eva Zahradníková a Miroslav Vaňo.

 

► Na majstrovstvách Slovenska boli vylosované zásobníky pre 1. písomnú súťaž sezóny 2015/2016. Teraz aj s podrobným návodom nielen pre začiatočníkov.

 

► Novú sezónu otvárame 18. scrabblovým internetovým turnajom. Uzávierka pre zaslanie riešení 1. kola je 20. október.

 

17. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE sa konali 3. a 4. októbra v Liptovskom Mikuláši.

 

Majstrom Slovenska sa stal Peter Lámer, druhé miesto patrí Jánovi Milanovi a tretie miesto Viere Jambrichovej.

 

Majsterkou v kategórii B sa stala Marta Fornerová, za ňou sa umiestnil Miroslav Ondrejka a bronz putuje Jozefovi Gajdošovi.

 

Víťazstvo Slovenského pohára získal Ivan Pastucha.

 

► Prečítajte si:

Úvaha o šťastí v SCRABBLE - časť 3

Môj SCRABBLE príbeh - 5. príbeh

 

Víťazkou 2. písomnej súťaže v sezóne 2014/2015 sa premiérovo stala Gabriela Sládeková. Tesne za ňou sa umiestnil Jaroslav Vernarský a tretiu priečku obsadila Viera Jambrichová.

 

► Posledná možnosť nazbierať kvalifikačné sa naskytla 5. septembra v Hlohovci. Minuloročné víťazstvo obhájil Filip Záleský, striebro putuje Patrikovi Pinterovi a ako tretí skončil Marcel Makovník.

 

► Pozrite si tematicky ladené video "Tisíc bodov denne."

 

► Pozývame členov Slovenského spolku SCRABBLE na Snem, ktorý sa uskutoční 3. 10. 2015 v Liptovskom Mikuláši v Hoteli KLAR o 20:00 .

 

 

► Zbierka scrabbblových príbehov sa pomaly rozrastá. Neváhajte a zapojte sa do literárneho diania tiež.

 

► Čítajte ako si počínali scrabblisti na 2. priateľskom turnaji o "Liptovský Hlúň", ktorý sa konal 22. augusta v Liptovskom Mikuláši.

 

► Prečítajte si tretí príspevok z rubriky Môj scrabble príbeh.

 

► Nahliadnite do ďalšieho príbehu o scrabblovej púti. Odteraz príbehy nájdete aj v rubrike Môj scrabble príbeh.

 

► Prečítajte si prvý príbeh o tom, aká nezvyčajná môže byť cesta ku SCRABBLE.

 

► Nazrite, ako si scrabblisti užili Scrabble camp, Bulharsko 2015

 

Open-air turnaj, ktorý sa konal 1. augusta v Lučatíne, poskytol víťazstvo Miroslavovi Vaňovi. Nižší buchholz zabezpečil Ivanovi Pastuchovi druhé miesto a o bronzovú priečku sa zaslúžil Norbert Lančarič.

 

► Desiaty kvalifikačný turnaj sa uskutočilí 4. júla v Partizánskom. Jeho víťazkou sa stala premiérovo Erika Tomková, na druhom mieste sa umiestnil Ivan Pastucha a bronzovú priečku obsadila Miroslava Janikovičová.

 

► Víťazom 17. internetového turnaja sa stal Ivan Pastucha, druhú a tretiu priečku si rozdelili Zdenka Žákovičová a Marcel Makovník. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť!

 

►Milí scrabblisti, zapojte sa do literárneho diania Môj scrabblový príbeh, bližšie informácie tu.

 

► Ďalšia možnosť, ako získať kvalifikačné body, sa naskytla 13. júna, premiérovo v Dolnom Kubíne. Prvé miesto premiérovo získal Rastislav Michalka, za ním sa umiestnil Norbert Lančarič a tretie miesto patrí Petrovi Lámerovi.

 

► Prečítajte si 2. časť Patrikovej úvahy o štastí v SCRABBLE.

 

► Ôsmy kvalifikačný turnaj sa konal 30. mája v Bardejove. Spomedzi 34 súťažiacich si najlepšie počínal Miroslav Vaňo, na druhom mieste Vladimír Frický a bronzová priečka patrí Sylvii Šnábelovej.

 

► Prečítajte si, ako strávili jeden aprílový deň najmladší hráči SCRABBLE na turnaji pre deti, ktorý sa konal v Nitre.

 

► Podumajte o šťastí v SCRABBLE v rozprave od Patrika Pintera.

 

► Víťazom 7. kvalifikačného turnaja, ktorý sa konal 2. mája v Košiciach, sa stal Jaroslav Vernarský. Za ním sa umiestnil Ivan Pastucha a na treťom mieste Jozef Poremba.

 

 

 

► Vážené scrabblistky a scrabblisti hlúňky a hlúni, v rubrike Tabuľky a rebríčky Vám predkladáme Zlaté tabuľky písomnej súťaže a scrabblového internetového turnaja a taktiež súhrn rekordov týchto súťaži a majstrovstiev Slovenska vo vykladacom SCRABBLE v sekcii Rekordy.

 

► Piate majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE sa uskutočnili 18. apríla v Liptovskom Hrádku. Najlepšie sa umiestnil Marcel Makovník, za ním Norbert Lančarič a bronz patrí Milanovi Macekovi.

 

► 17.4.2015 sa uskutočnil Školský turnaj vo vykladacom scrabble na SOŠE v Liptovskom Hrádku. Súťažilo 16 študentov a víťaz - Peter Kiss následne štartoval na Majtrovstvách Slovenska. Druhé miesto obsadil Jakub Močarník a z bronzu sa tešila Romana Droppová.

 

 

► Aj v tomto roku účelne využijeme 2 percentá z dane. Vopred ďakujeme všetkým štedrým prispievateľom a podporovateľom nášho spolku.

 

► Čítajte veršovanú scrabblovú históriu približne z roku 2006 tu.

 

► Prvého apríla o 22. hodine boli uverejnené zásobníky prvého kola jarného turnaja sezóny 2014/2015 - 17. scrabblového internetového turnaja

 

► Víťazom prvej písomnej súťaže súťaže v sezóne 2014/2015 sa stal Ivan Pastucha so 697 bodmi. Druhé miesto patrí Miroslavovi Vaňovi a tretí skončil Jozef Poremba.

 

► Prvý turnaj Hviezdy východu sa konal 28. marca v Prešove. Prvé miesto si vybojoval Miroslav Vaňo, striebo putuje Rastislavovi Michalkovi a tretí sa umiestnil Ivan Pastucha.

 

► Prvý zo série priateľských turnajov o Liptovský Hlúň sa uskutočnil 15. marca v Demänovej. Na prvom mieste sa umiestnil Ivan Pastucha, druhé miesto patrí Tomášovi Dubielovi a tretiu priečku obsadil Ivan Brodenec.

 

► Všetkým scrabbležienkam želajú všetko najlepšie k emdéžet všetci scrabblegentlemani, ktorým je jasné, že bez ženských to nie je ono :-)

 

 

► Piaty kvalifikačný turnaj sa konal 28. februára poprvýkrát v Dunajskej Strede. Pomyselný zlatý metál si odniesol Marián Šimko, striebro Viera Jambrichová a posledný na stupni víťazov stál Peter Lámer.

 

► Víťazom 16. scrabblového internetového turnaja sa stala bez straty bodu Erika Tomková. Tesne za ňou za umiestnili postupne Eva Zahradníková a Ján Paco.

 

► Prvý februárový kvalifikačný turnaj sa konal 14. februára v Nitre. Najlepšie si počínal Peter Lámer, za ním na druhom mieste Patrik Pinter a bronzový kov patrí Jozefovi Porembovi.

 

► Využite možnosť zapojiť sa do novej scrabblovej súťaže pod záštitou Chytráka.

 

►Milá scrabblová verejnosť :-)

 

Možno si ešte netrúfate prísť na živý turnaj medzi nás, tak zverejňujeme kontakty na našich hráčov z rôznych kútov Slovenska, ktorí vám radi poskytnú informácie alebo si nezáväzne zahrajú partiu pri káve. Zoznam konzultantov tu.

 

 

 

24. januára sa v Banskej Bystrici uskutočnil tretí kvalifikačný turnaj. Jeho víťazom sa stal Jozef Poremba, striebornou Eva Zahradníková a Patrikovi Pinterovi patrí tretia priečka.

 

► Upozorňujeme scrabblistov, že obsah hracích súprav scrabble, ktoré sú aktuálne predávané v obchodoch, je zmenený oproti tým, ktoré poznáte. V súprave je 112 písmen,obsahuje aj písmeno Q a W. Slovenský spolok Scrabble neodporúča túto novú verziu kupovať, pretože zloženie písmen a ich bodové hodnoty nekorešpondujú s výskytom písmen v slovenčine.

 

2014

 

► Vianočnú atmosféru si prišlo 28. decembra do Demänovejvychutnať 18 scrabblistov. Vrchná priečka patrí Zdenke Žákovičovej, na druhom mieste premierovo Erika Likavcová a tretí v poradí sa umiestnil Slavomír Kohútik.

 

Pokojné vianočné sviatky a vydarený nový rok praje všetkým ľuďom dobrej vôle Slovenský spolok scrabble.

 

► Druhý kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 6. decembra v Demänovej. Najlepšie si počínal Peter Lámer, za ním sa umiestnil Patrik Pinter a bronzovú priečku obsadila Eva Zahradníková.

 

V novembri definitívne zavŕšil svoju pozemskú púť Vlado Botto, ktorý stál pri zrode organizovaného  scrabble na Slovensku. Na herni sme ho poznali pod prezývkou BingoStar. Spomíname na neho ako na príjemného súpera a človeka zároveň.

Česť jeho pamiatke.

 

► Sezónu 2014/2015 sme odštartovali prvým kvalifikačným turnajom, ktorý sa uskutočnil 22. novembra v Ružomberku. Víťazom sa stal Jozef Poremba, striebro patrí Slavomírovi Kohútikovi a na treťom mieste sa umiestnila Viera Jambrichová.

 

Momentálne prebiehajú v Londýne Majstrovstvá sveta v anglickom scrabble pod názvom Scrabble Champions Tournament 2014. Live výsledky z podujatia sú aktualizované na linku "http://event.poslfit.com/2014/sct/", v sekcii „Maint Event“.

 

Oboznámte sa s novým Súťažným poriadkom platným od novej sezóny. Bola aktualizovaná kapitola 4 - Pravidlá prípustnosti slov, v ktorej pribudla časť 4.3 - Povolené a nepovolené tvary u jednotlivých slovných druhov. Súčasťou tejto kapitoly sú aj nové prílohy.

 

8. novembra sa v Liskovej uskotočnil priateľský turnaj pod záštitou SSS. Jeho víťazkou sa stala Eva Zahradníková, na druhom mieste Patrik Pinter a bronz patrí Ivanovi Pastuchovi.

 

►4. novembra boli vyžrebované zásobníky prvej písomnej súťaže súťaže v sezóne 2014/2015.

 

► Zapojte sa do 16. internetového turnaja, ktorý je prvý z dvojice v sezóne 2014/2015. Riešenia prvého kola možno zasielať do 20. októbra.

 

16. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE sa konali 4. a 5. októbra v Liptovskom Mikuláši. Svoj prvý zápis v Sieni slávy získali Zdenka Žákovičová na prvom mieste a Miroslava Janikovičová na druhom mieste. Bronz patrí Jaroslavovi Vernarskému.

 

Súčasne prebiehali aj 1. paralelné majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE, ktorých víťazom sa stal Michal Ivan. Na druhej priečke sa umiestnil Tomáš Dubiel a za ním, na treťom mieste, Ondrej Dubiel.

 

► Držiteľom Slovenského pohára za sezónu 2013/2014 sa stal Miroslav Vaňo.

 

►Víťazom 2. písomnej súťaže v sezóne 2013/2014 sa stal po prvýkrát Miroslav Vaňo. Na druhom mieste Ivan Pastucha a bronozvá priečka putuje Jozefovi Porembovi.

 

6. septembra sa v Hlohovci konal posledný kvalifikačný turnaj. Medzi 32 súťažiacimi si najlepšie počínal organizátor Filip Záleský, na druhom mieste Jozef Poremba a tretie miesto patrí Petrovi Lámerovi.


 

► Víťazom posledného kvalifikačného turnaja (Košice, 30. augusta) na majstrovstvá sveta v Londýne sa stal Ivan Pastucha.

Celkovým víťazom kvalifikácie sa stal Viliam Šnábel, ktorý nás na týchto majstrovstvách bude reprezentovať.

Blahoželáme Vilovi k víťazstvu v kvalifikácii a želáme mu veľa úspechov na Majstrovstvách sveta v Londýne!

 

 

 

► Prečítajte si druhú časť reportu zo Scrabble camp, Bulharsko 2014.

 

 

► Prečítajte si prvú časť reportu zo Scrabble camp, Bulharsko 2014.

 

► Víťazom druhého kvalifikačného turnaja (Bratislava, 9. augusta) na majstrovstvá sveta v Londýne sa stal Viliam Šnábel.

 

2. augusta sa v Lučatíne stretlo 31 súťažiacich. Najlepšie si počínal Roman Heriban, za ním Peter Lámer a bronz patrí Erike Tomkovej.

 

► Víťazom prvého kvalifikačného turnaja (Ružomberok, 12. júla) na majstrovstvá sveta v Londýne sa stal Viliam Šnábel.

 

► Na turnaji v Partizánskom, ktorý sa konal 5. júla, sa zúčastnilo 29 hráčov. Spomedzi nich sa na prvej pozícii umiestnil Patrik Pinter, druhý skončil Norbert Lančarič a tretia Viera Jambrichová.

 

 

► Víťazstvo 15. internetového turnaja patrí Marcelovi Makovníkovi, druhé miesto Ivanovi Pastuchovi a na treťom mieste sa umiestnil Slavomír Kohútik.

 

Súťažiacim ďakujeme za účasť, stretneme sa opäť v sezóne 2014/2015.

 

7. júna sa v Nitre uskutočnil 9. kvalifikačný turnaj, ktorého sa zúčastnilo 32 hráčov, z toho 7 nováčikov. Víťazom sa stal Norbert Lančarič, druhá sa umiestnila Viera Jambrichová a tretie miesto patrí Miroslavovi Vaňovi.

 

► 16. apríla zorganizovali Norbert Lančarič, Michal Ivan a Viera Jambrichová, v spolupráci s Centrom voľného času Domino, prvý ročník turnaja v scrabble pre deti. Medzi 18 hráčmi sa najlepšie umiestnili:

1. miesto: Takáčová Patrícia

2. miesto: Suchterová Sofia

3. miesto: Matláková Adriána

 

3. mája sa v Košiciach uskutočnil v poradí ôsmy kvalifikačný turnaj. Spomedzi 38 hráčov si najlepšie počínal Miroslav Vaňo, na druhom mieste Michal Vernarský a tretia sa umiestnila Sylvia Šnábelová.

 

 

12.apríla 2014 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnili 4. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE. Ich víťazom sa stal Jaroslav Vernarský, druhá Eva Zahradníková a tretí najlepší je Miroslav Vaňo.

Pozrite si kompletné výsledky jednotlivých partíí.

 

► Víťazom 1. písomnej súťaže sa stal Ivan Pastucha. Na druhom mieste skončila Viera Jambrichová a tretí sa umiestnil Miroslav Vaňo.

 

Na siedmom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa konal 29. marca v Prešove, sa najlepšie umiestnila Eva Zahradníková, strieborná medaila patrí Petrovi Lámerovi a bronz získal Marián Šimko.

 

 

 

Šiesty kvalifikačný turnaj sa konal 1. marca v Bratislave. Najlepšie si počínal Miroslav Vaňo, za ním sa umiestnila Viera Jambrichová a tretie miesto patrí Rastislavovi Michalkovi.

 

► V posledný februárový piatok sa na Gymnáziu v Partizánskom uskutočnil Prezentačný večer, na ktorom naša členka M. Janikovičová, spolu s deťmi z krúžku logických hier, prezentovala rôzne spoločenské hry. Záujem verejnosti bol aj o SCRABBLE. Okrem základných informácií mohli rozlúštiť aj zopár bíng a pripojiť svoj ťah na rozohratú otvorenú hru. 

 

25. februára bol spustený 2. internetový turnaj.

 

Piaty kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 15. februára v Lopeji. Víťazom sa stal Patrik Pinter, čím získal svoj prvý zápis v Zlatej tabuľke. Druhé miesto obsadila Erika Tomková a za ňou sa umiestnila Miroslava Janikovičová.

 

 

 

25. januára sa uskutočnil štvrtý kvalifikačný turnaj, tentokrát v Banskej Bystrici. Spomedzi 25 súťažiacich sa na prvom mieste umiestnil Jozef Poremba, druhá skončila Erika Tomková a tretie miesto obsadila Eva Zahradníková.

 

V 1. internetovom turnaji sezóny 2013/2014 obsadili medailové priečky Marta Záleská, Filip Záleský a Ivan Pastucha, všetci s rovnakým počtom bodov.

 

Víťazom gratulujeme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

 

Vážení scrabblisti, ak si želáte byť informovaní o turnajoch a iných podujatiach organizovaných Slovenským spolkom SCRABBLE, pošlite mail s predmetom INFOSCRABBLE na adresu eva.zahradnikova@soselh.sk

 

V sezóne 2013/2014 vyhlasujeme celoročnú súťaž o najúspesnejšieho nováčika - odmena bude licencia slovníka El Sino - cenu venuje Miro Vaňo.

Na Majstrovstvách Slovenska v októbri 2014 sa žrebom určí majiteľ šachových hodín - cenu venuje Miro Vaňo. (Tí, ktorí sa zúčastnia na všetkých turnajoch, dostanú tri žreby so svojim menom, tí, ktorí vynechajú 1-2 živé turnaje dostanú 2 žreby a tí, ktorí sa zúčastnia nadpolovičného počtu turnajov, získajú jeden žreb.)

Držíme palce!

 

2013

Slovenský spolok scrabble želá všetkým pokojné Vianoce a vydarený nový rok!

 

Tretí kvalifikačný turnaj sa konal 7. decembra 2013 v Demänovej. Víťazom sa stal Vladimír Frický, druhý skončil Ivan Pastucha a tretí opäť Miroslav Vaňo.

 

V Prahe sa v dňoch 3.- 8. decembra 2013 konali Majstrovstvá sveta v anglickom scrabble pod názvom Scrabble Champions Tournament 2013. Slovensko reprezentoval Viliam Šnábel. Skončil s 5 výhrami a 26 prehrami na 106. mieste zo 110 účastníkov. V klasifikácii krajín sa Slovensko umiestnilo na 36. mieste z 38 zúčastnených krajín, pred Nemeckom a Českou republikou. Detailné výsledky z tohto podujatia sú uvedené na linku: http://event.poslfit.com/2013/sct-me/build/

 

 

 

 

16. novembra 2013 sme sa stretli na 2. kvalifikačnom turnaji, ktorý sa konal v Ružomberku. Víťazom sa stal Norbert Lančarič, prvý zápis do Zlatej tabuľky získala Zdena Žákovičová na druhom mieste a tretí skončil Miroslav Vaňo.

 

 

 

1. kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 26. októbra v Bardejove.

Víťazkou sa stala Eva Zahradníková, druhý skončil Michal Vernarský a tretí skončil Vladimír Frický.

 

Prečítajte si zmeny v súťažnom poriadku, ktoré boli schválené na Sneme SSS v Liptovskom Mikuláši.

Ako sme v Košiciach polievkovali a scrabblovali, si môžete prečítať tu.

 

Prečítajte si príhovor Evy Zahradníkovej.

 

Dňa 1.10.2013 bol spustený 14. internetový turnaj.

 

  Snem SSS
2
8. septembra sa v Liptovskom Mikuláši po prvých ôsmich kolách MS uskutočnil Snem SSS. Za novú predsedníčku bola zvolená Evka Zahradníková. Ďalšími členmi Rady sú Ivan Pastucha a Slavo Kohútik. Kontrolórkou je Erika Tomková.

Stiahnite si zápisnicu zo snemu.
 

V dňoch 28.9. a 29.9. sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili 15. Majstrovstvá Slovenska v scrabble. Majstrom Slovenska sa stal znovu Jaroslav Vernarský. Blahoželáme. Na druhom mieste skončil Miro Vaňo a na treťom Vierka Jambrichová.
Prečítajte si reportáž zverejnenú na stránke TASR.

 Slovenský pohár za rok 2013 získal Jozef Poremba. Zúčastnil sa všetkých kvalifikačných turnajov, písomných, internetových súťaží a majstrovstiev. Za 17 súťaží získal spolu 230 bodov.Trocha štatistiky: Pred 15. Majstrovstvami Slovenska sa uskutočnilo 11 kvalifikačných turnajov jedny Majstrovstvá vo vykladacom scrabble. Turnajov sa zúčastnilo 56 rôznych scrabblistov, z toho 5 nováčikov. Priemerný počet účastníkov na kvalifikačných turnajoch bol 24.
Najvyššie Screlo má v súčasnosti
Jaro Vernarský, ktorý je zároveň na čele Zlatej tabuľky i Siene slávy.
K najaktívnejším hráčom tejto sezóny patria Jozef Poremba,
Slavo Kohútik a Ivan Brodenec, ktorí sa zúčastnili všetkých kvalifikačných turnajov.
 

Do 2. písomnej súťaže sa zapojilo 16 hráčov. 818 bodov nahral a prvé miesto získal Jozef Poremba. Druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Marcel Makovník.
  Scrabblisti na ostrove Vir - prečítajte si reportáž z netradičnej dovolenky.

V 2. internetovom turnaji tejto sezóny sa najlepšie darilo Ivanovi Pastuchovi. Na druhom mieste skončil Marcel Makovník a na treťom Zdenka Žákovičová.

Posledný kvalifikačný turnaj zorganizovala 7. septembra Seredi Zuzana Horváthová. Do kina Nova prišlo 21 scrabblistov. Víťazom sa stal Jozef Poremba. Za druhým Petrom Lámerom sa ako tretí umiestnil Miroslav Vaňo.
Pribinov pohár taktiež získal Jozef Poremba. Blahoželáme!
3. kvalifikačný turnaj na MS v anglickom scrabble bol 10. augusta v Považskej Bystrici. Zúčastnilo sa ho 6 anglicky hovoriacich scrabblistov. Celkové víťazstvo si po troch kvalifikačných turnajoch a dodatočnom vzájomnom zápase vybojoval Viliam Šnábel. Prvým náhradníkom je Ivan Pastucha. Blahoželáme Viliamovi k víťazstvu a želáme mu veľa úspechov na Majstrovstvách sveta v Prahe.
Výsledky z PB       Celkový priebeh


3. augusta sa v Lučatíne uskutočnil 10. kvalifikačný turnaj tejto sezóny. Zúčastnilo sa ho 26 hráčov. Víťazstvo si odniesla Evka Zahradníková bez jedinej prehry, druhý skončil Roman Heriban a tretí Peter Lámer.
20. júla sa v Ružomberku uskutočnil 2. kvalifikačný turnaj na MS v anglickom scrabble. Zúčastnilo sa ho 6 hráčov. Víťazstvo si odniesol Viliam Šnábel, druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Jozef Poremba. Po dvoch turnajoch je na čele kvalifikácie dvojica Pastucha – Šnábel s vyrovnanou bilanciou aj vo vzájomných zápasoch 2:2.   Výsledky.

Ďalší kvalifikačný turnaj bol v Partizánskom 13. júla. Organizátorka  Erika na ňom privítala 24 hráčov. Prvé miesto si vybojoval Marián Šimko, druhý skončil Jozef Poremba a tretia Vierka Jambrichová.6. júla sa v Košiciach uskutočnil 1. kvalifikačný turnaj na MS v anglickom scrabble. Tu je systém kvalifikácie.
Turnaja sa zúčastnilo 6 hráčov. Na prvom mieste skončil Ivan Pastucha, na druhom Viliam Šnábel a na treťom Jozef Poremba.
Tu je celkové poradie, body, kolá a krížová tabuľka. Tu sú rekordy a bingá.


Turnaj v Nitre 8. júna zorganizovali Vierka a Noro. Svojou účasťou ho poctilo 32 scrabblistov. Zlato si odniesol Peťo Lámer, striebro sa ušlo Norovi Lančaričovi a bronz Jožkovi Porembovi.2. písomná súťaž tejto sezóny sa začala 1. júna. Riešenia môžete posielať do 15. septembra.

Kvalifikačný turnaj v Košiciach zorganizovali 4. mája Vilo Šnábel a Dano Brezovan. Do metropoly východu prišlo 29 hráčov. Víťazom sa stal Jozef Poremba, druhý skončil Peter Lámer a tretí Ivan Brodenec.V rámci osláv príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu sa 25.4. uskutočnil v Nitre 0. ročník súťaže v scrabble nitrianskych základných škôl a gymnázií. Tu je fotografia víťazov.

3. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa konali 13. apríla v Liptovskom Hrádku. Hlavná organizátorka Evka Zahradníková privítala 30 hráčov. Za perfektný softvér ďakujeme Jarovi Janikovičovi. Na prvom mieste skončila Eva Zahradníková, na druhom Viera Jambrichová a na treťom Miroslava Janikovičová.10. apríla bol odštartovaný druhý internetový turnaj v tejto sezóne.

V Gymnáziu v Partizánskom sa koncom marca uskutočnil Večer prírodných vied. Jednou z aktivít boli aj logické hry pod vedením Mirky Janikovičovej. Spropagovaná bola samozrejme i hra SCRABBLE.

Medzi platné slová pribudli: ježi, ježu, pômst, zloté.
     Neplatné slová sú: pomst, kôpra.
     Rozšíril sa aj zoznam 5-písmenových slovies a ich tvarov.


Riešenie 1. písomnej súťaže poslalo 16 hráčov. 675 bodov a prvé miesto si vybojoval Ivan Pastucha, na druhom mieste skončil Miro Vaňo a na treťom Jozef Poremba.

Turnaja v Prešove, ktorý 16. marca zorganizovala Brigita Stašková, sa zúčastnilo 24 hráčov. Prvú priečku obsadil Jaroslav Vernarský, druhú Vladimír Frický a tretiu Gertrúda Hafičová.Skončil sa nám ďalší internetový turnaj. Víťazmi sa stali Vladimír Klimáček a Marcel Makovník s rovnakým počtom bodov. Na ďalšom mieste skončil Ján Paco. Víťazom gratulujeme a všetkým súťažiacim ďakujeme.

Turnaj v Považskej Bystrici 16. februára zorganizovala Lýdia Králiková. Na prvom mieste skončil Ivan Pastucha, na druhom Peter Lámer a na treťom Slavo Kohútik.Turnaj v Banskej Bystrici, ktorý zorganizoval Ivan Brodenec, sa uskutočnil 26.1.  Z 24 účinkujúcich sa najviac darilo Petrovi Lámerovi, druhý skončil Noro Lančarič a tretia bola Vierka Jambrichová.
Link na kompletnú stránku:
www.hramescrabble.sk

Pocitadlo.sk

aktualizované
26.9.2017


Kontakty

Zo života
scrabblistov

Môj scrabble príbeh


Fotogaléria

Diskusné fórum

Rekordy
 
 
Scrabblovinky

El Siňo

Scrabble konzultanti

Partnerské mestá

Martin
Žilina
Nitra
Partizánske
Košice
Lipt. Hrádok
 

 

    
 

HLAVNÁ STRÁNKA 2007-2010
 

HLAVNÁ STRÁNKA 2011-2012

  

 ►   späť na začiatok

 ►   linka na hlavnú stránku SSS