Slovenský spolok SCRABBLE

      

SSS vznikol 16. 12. 1998, v deň 50. výročia začiatku sériovej výroby SCRABBLE®, najpopulárnejšej slovnej hry na svete.A
K
T
U
A
L
I
T
Y

 

2017

 

► Nový rok spoločne privítame 6. januára na priateľskom turnaji o Liptovského Hlúňa v Demänovej.

 

► Príďte si vychutnať vianočnú atmosféru na štvrtý kvalifikačný turnaj, ktorý sa odohrá 16. decembra v Trnave.

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 25. novembra v Bardejove. Prvé miesto si vybojovala Eva Zahradníková, za ňou sa umiestnil Miroslav Vaňo a ako tretí skončil Ivan Pastucha.

 

► Druhý kvalifikačný turnaj sa konal 11. novembra v Banskej Štiavnici. Jeho víťazom sa stal Jozef Poremba, strieborná priečka patrí Patrikovi Pinterovi a bronzová skončila Erika Tomková.

 

► Prvý turnaj novej sezóny sa uskutočnil 21. októbra v Žiline. Najlepšie spomedzi 40 hráčov sa umiestnila Miroslava Janikovičová, hneď za ňou Jaroslav Vernarský a tretie miesto si vyslúžil Marcel Makovník.

 

► Na majstrovstvách bolo vyžrebované aj zadanie 1. písomnej súťaže 2017/2018.

 

► Na úvod sezóny prichádza aj nový scrabblový internetový turnaj. Riešenia prvého kola môžete posielať do 1. novembra.

 

► Počas víkendu 30. septembra a 1. októbra sa v Liptovskom Mikuláši odohrali 19. majstrovstvá Slovenska v SCRABBLE.

Majsterský titul získal Peter Lámer, striebro Norbert Lančarič a tretia sa umiestnila Miroslava Janikovičová v kategórii A.

Víťazom turnaja v kategórii B sa stal Tomáš Dubiel, za ním sa umiestnil Marián Henc a Mária Slezáková skončila ako bronzová.

Slovenský pohár si z tejto sezóny odnáša Jaroslav Vernarský.

 

► Prečítajte si ďalší zo zbierky scrabble príbehov.

 

► Posledné sily pred vyvrcholením sezóny ste mohli načerpať na priateľskom turnaji, ktorý sa odohral 16. septembra v Liptovskom Mikuláši.

 

► Podrobné informácie o pripravovanom ScrabbleCampe 2018 v Podhájskej a aj registračný formulár nájdete tu. Termín: do 29.9.2017. Zoznam zaregistrovaných záujemcov o účasť nájdete tu.

 

► Posledný kvalifikačný turnaj pred vyvrcholením sezóny sa uskutočnil 1. septembra v Poprade. Medailové pozície si podelili postupne Ivan Pastucha, Miroslav Vaňo a Eva Zahradníková.

 

► Víťazom 2. písomnej súťaže 2016/2017 sa stal premiérovo Marcel Makovník. O druhé a tretie miesto sa podelili Ivan Pastucha a Július Alexy.

 

► Ďalší zo série priateľských turnajov sa uskutočnil 19. augusta v Demänovej. Prvé miesto prislúcha Petrovi Lámerovi, striebro Eve Zahradníkovej a za ňou sa umiestnil Patrik Pinter.

 

► Víťazom 21. scrabblového internetového turnaja sa stal Vladimír Makýš. Druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a o tretie a štvrté miesto sa podelili Jozef Gajdoš s Jánom Pacom.

 

► Druhý tohtosezónny kvalifikačný turnaj pod holým nebom, ktorý sa konal 5. augusta v príjemnom prostredí Lučatína vyhral Jaroslav Vernarský. Na druhom mieste sa umiestnil Pavol Boroš a poslednú medailovú pozíciu obsadila Eva Zahradníková.

 

► Počas víkendu 22. a 23. júla sa uskutočnil prvý turnaj vo vlaku Košice - Praha. Na medailové pozície bolo potrebné obliecť si svetlomodré tričko.

m

 

 

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 8. júla v Bardejove. Medailové priečky si podelili postupne Peter Lámer, Jozef Gajdoš a Miroslav Vaňo.

 

► Priateľský turnaj "o Liptovského Hlúňa" sa uskutočnil 1. júla v Demänovej.

 

► Prvý open-air kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa odohral 17. júna v Zlatých Moravciach. Druhé víťazstvo v tejto sezóne si pripisuje Peter Lámer, strieborná pozícia patrí Renate Janovskej a bronz putuje Norbertovi Lančaričovi.

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil v nedeľu, 28. mája v Nitre. Víťazom sa stal Jaroslav Vernarský, druhé miesto patrí Miroslavovi Vaňovi a premiérový zápis do Zlatej tabuľky získava Branislav Teplan na treťom mieste.

 

► Zapojte sa do oddychovej súťaže, ktorú pripravil Jozef Gajdoš.

 

► Kvalifikačný turnaj "O pohár primátora" sa uskutočnil 6. mája v Košiciach. Tradične, turnaj bol súčasťou osláv "Deň mesta Košice". Stupeň víťazov vyzerá nasledovne:

1. Eva Zahradníková

2. Ivan Pastucha

3. Peter Lámer.

 

► Milí priaznivci scrabble, máte možnosť zapojiť sa do súťaže,ktorá má názov: Nájdeš päťdesiate tretie slovo?

 

30. apríla sa uskutočnil už deviaty priateľský turnaj v Demänovej, ktorý si prišlo užiť 16 hráčov.

 

► Informácie o letnom scrabble campe v Podhájskej nájdete tu.

 

 

► Veľkonočný kvalifikačný turnaj, ktorý sa odohral 15. apríla v Lučenci, vyhrala premiérovo Erika Ferčíková. Druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a tretie miesto získal Ivan Pastucha.

 

 

► Na vykladacích majstrovstvách boli vylosované zásobníky pre 2. písomnú súťaž tejto sezóny.

 

1. apríla sa v Liptovskom Hrádku uskutočnli už 7. majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE. Majstrovský titul získala Eva Zahradníková, strieborný pohár si vybojovala Miroslava Janikovičová a Jaroslav Vernarský sa umiestnil na treťom mieste.

 

► Víťazkou 1. písomnej súťaže sa stala Gabriela Sládeková, druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a posledný na stupni víťazov skončil Ivan Pastucha.

 

► Spoločne s jarou prichádza 21. scrabblový internetový turnaj. Neváhajte a prispejte svojím riešením aj vy!

 

► Tradičný marcový turnaj, ktorý sa uskotočnil 18. marca v Prešove vyhrala po prvýkrát Miroslava Janikovičová, ďalší zápis v Zlatej tabuľke si vybojoval Jozef Gajdoš na druhej priečke a bronz pripadol Jaroslavovi Vernarskému.

 

► Do jubilejného 20. scrabblového internetového turnaja sa zapojilo 48 hráčov. Spomedzi nich si najlepšie, bez straty bodu, počínal Jaroslav Vernarský. Za ním sa umiestnil Vladimír Makýš a tretie miesto patrí Patrikovi Pinterovi.

 

► Prečítajte si, ako sa hrá slovenské Scrabble v Južnej Kórei.

 

► Prečítajte si ťah po ťahu okomentovanú partiu SCRABBLE, ktorej analýzu pripravil Patrik Pinter.

 

► Po piatich rokoch sa ponúkla možnosť stretnúť v Žiline, na kvalifikačnom turnaji, ktorý sa odohral 4. marca. Na stupni víťazov sa umiestnili nasledovní hráči:

1. Jozef Poremba

2. Ivan Pastucha

3. Patrik Pinter

 

► Piaty kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 18. februára v Banskej Bystrici. Víťazstvo si odniesol Marcel Makovník, druhá priečka patrí Viere Jambrichovej a bronz putuje Renate Janovskej.

 

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa odohral 28. januára v Kežmarku. O prvenstvo sa zaslúžil Ivan Pastucha, striebro si vybojoval Jaroslav Vernarský a tretia priečka patrí Sylvii Šnábelovej.

 

► Prvýkrát v novom roku sme sa stretli na treťom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa uskutočnil 14. januára v Ružomberku. Jeho víťazom sa stal Peter Lámer, za ním sa umiestnila Sylvia Šnábelová a tretie miesto prislúcha Renate Janovskej.

 

2016

 

Všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne vianočné sviatky naplnené mierom v duši a vydarený nový rok.

 

► Vianočný oddych si hráči spestrili na priateľskom turnaji o "Liptovského Hlúňa," ktorý sa konal 17. decembra v Demänovej.

 

 

► Veselé sviatky Vám praje aj Dr. Spielmann vo svojej vianončej poviedke.

 

► Záujemcovia o kúpu scrabblových hodín (malých), hláste sa do 31. 12. 2016 mailom na eva.zahradnikova@soselh.sk, cena 31,50 eur.

 

► Predvianočnú atmosféru na druhý kvalifikačný turnaj, ktorý sa uskutočnil 3. decembra v Trnave, si prišlo užiť 46 súťažiacich. Na stupeň víťazov sa dostali, v tomto poradí, Viera Jambrichová, Jaroslav Vernarský a Ivan Pastucha.

 

► V novej sezóne sa noví pisatelia scrabble príbehov zaradia do zlosovania o hraciu súpravu scrabble (originál, 100 písmen). Uzávierka je 31. augusta 2017.

 

► Nová sezóna sa odštartovala 5. novembra, premiérovo v Banskej Štiavnici. Najlepšie umiestnenie získala Eva Zahradníková, striebro si vyslúžil Jaroslav Vernarský a tretia priečka patrí Sylvii Šnábelovej. Za podporu ďakujeme mestu Banská Štiavnica, firmámTempest a.s. a DPB a.s.

 

► Na otázku "S kým chcete spať?" dostanete odpoveď v novej Rudyho poviedke.

 

► Všetci scrabblechtiví nadšenci sa môžu vybúriť pri hľadaní riešení v jubilejnom 20. scrabblovom internetovom turnaji. Riešenia prvého kola môžete posielať do 2. novembra.

 

► Jesenný priateľský turnaj o Liptovského Hlúňa sa uskutočnil 15. októbra v Demänovej. Prvenstvo si vybojoval Jaroslav Vernarský, druhá Eva Zahradníková a tretí skončil Ján Milan.

 

 

► Predlžujúce sa večery môžete stráviť hľadaním riešení prvej písomnej súťaže v sezóne 2016/2017.

 

► Na 18. majstrovstvách Slovenska , ktoré sa konali 1. a 2. októbra 2016 v Liptovskom Mikuláši, sa zúčastnilo celkovo 56 hráčov.

Majstrom Slovenska sa pre túto sezónu stáva Ivan Pastucha, druhé miesto patrí Jaroslavovi Vernarskému a bronz si odnáša Eva Zahradníková.

V skupine B si najlepšie počínal Ivo Škavronka. Tesne za ním sa umiestnili postupne Erika Ferčíková a Mária Kajuchová.

 

► V druhej písomnej súťaži si prvé dve priečky podelili Július Alexy spolu s Ivanom Pastuchom. Bronz získava Patrik Pinter.

 

► Posledný kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa konal 3. septembra, po prvý raz v Osrblí. Prvé miesto obsadil Peter Lámer, striebro putuje Miroslavovi Vaňovi a prvý zápis v Zlatej tabuľke získava Jozef Gajdoš na treťom mieste.

 

► Prečítajte si nové dva príspevky do rubriky Môj scrabble príbeh.

 

► Priateľský turnaj o Liptovského Hlúňa, ktorý sa konal 20. augusta v Demänovej sa tešil účasti 21 hráčov, spomedzi ktorých si najlepšie počínal Jaroslav Vernarský, za ním Jozef Poremba a tretie miesto Ivanovi Brodencovi.

 

► Štvrtý diel poviedok o Dr. Spielmannovi nesie názov Hronozvod.

 

► Druhý open-air kvalifikačný turnaj tejto sezóny sa odohral 6. augusta v Lučatíne. Vo víťaznej šnúre pokračuje Patrik Pinter, na druhom mieste Peter Lámer a posledná medailová priečka patrí Norbertovi Lančaričovi.

 

► Letné čítanie si môžete obohatiť tretím pokračovaním poviedok od Dr. Spielmanna.

 

► Prázdninový oddych si môžete spríjemniť čítaním ďalšieho scrabble príbehu.

 

► Dvanásty kvalifikačný turnaj sa konal 2. júla premiérovo v Kežmarku. Ďalšie víťazstvo si pripisuje Patrik Pinter, striebro si odnáša Miroslava Janikovičová a tretie miesto patrí Eve Zahradníkovej.

 

► Víťazom 19. internetového turnaja sa stal Vladimír Makýš, ktorý svojím výkonom predstihol Renatu Janovskú a Patrika Pintera.

 

► Prečítajte si pokračovanie poviedky o Dr. Spielmannovi.

 

► Globálne rekordy sú obohatené o novú tabuľku, vyhodnocujúcu SCRELO.

 

► Zapojte sa do letnej súťaže Jara Vernarského.

 

► Na turnaji v Nitre vyhodnotil Jožko Gajdoš svoju vykladaciu súťaž. Víťazom sa stala Evka Zahradníková, pred Ivanom Nosálom a Ivanom Pastuchom. Ceny venovala spoločnosť Villa Víno Rača. Víťazom srdečne blahoželáme.

 

Zároveň Vás pozývame do druhej vykladacej súťaže, ktorá bola spustená 12. júna.

 

► Na jedenástom kvalifikačnom turnaji, ktorý sa konal 11. júna v Nitre, sa zúčastnilo 44 súťažiacich. Najlepšie si počínala Viera Jambrichová, druhé miesto obsadil Ivan Pastucha a tretia priečka patrí Norbertovi Lančaričovi.

 

► Séria scrabble príbehov sa rozrastá. Prečítajte si pätnásty príspevok.

 

► Ďalší kvalifikačný turnaj sa uskutočnil 21. mája v Zlatých Moravciach. Prvé miesto si vybojovala Viera Jambrichová, za ňou sa umiestnila Eva Zahradníková a bronz si vyslúžil Peter Lámer.

 

► Víkendové čítanie si môžete obohatiť o dva nové scrabble príbehy.

 

► V Košiciach Jožko Poremba zaknihoval svoj 100. turnaj vkuse. Viac o jeho doterajšom počínaní si prečítajte tu.

 

► Kvalifikačný turnaj "O pohár primátora," ktorý bol súčasťou osláv "Deň mesta Košice," sa konal 7. mája v Košiciach. Víťazstvo si pripísal Ivan Pastucha, striebro patrí Viliamovi Šnábelovi a o tretiu priečku sa zaslúžil Jozef Poremba.

 

► Rubrika Môj scrabble príbeh sa dočkala svojho jubilejného desiateho príbehu.

 

► Na vykladacích majstrovstvách boli vyžrebované zásobníky 2. písomnej súťaže v sezóne 2015/2016.

 

► Čítajte vyhodnotenie dotazníkov o Scrabble, ktoré bolo možné vyplniť na 6. vykladacích majstrovstvách v Liptovskom Hrádku.

 

► Prečítajte si deviaty príspevok z rubriky Môj scrabble príbeh. Pripomíname, že všetci prispievatelia sú zaradení do žrebovania o nový diel SSSJ M-N.

 

16. apríla sa pod záštitou primátora mesta Liptovský Hrádok uskutočnili už 6. majstrovstvá Slovenska vo vykladacom SCRABBLE.

Z nich si ďalšie prvenstvo odniesol Jaroslav Vernarský, za ním sa umiestnila Eva Zahradníková a tretie miesto patrí Ivanovi Pastuchovi.

 

6. apríla uzrel svetlo sveta tretí zväzok Slovníka súčasného slovenského jazyka, ktorý na 1104 stranách spracúva heslá začínajúce na písmená M a N.

 

►Prečítajte si dojmy z aprílového demänovského hlúňovania.

 

► Milí priatelia, neváhajte, a podeľte sa so svojím scrabblovým príbehom - všetci autori(aj tí, ktorí už príbeh napísali) budú zaradení do žrebovania o nový diel slovníka M-N, žrebovať sa bude na Majstrovstvách Slovenska v októbri 2016, uzávierka pre zaradenie do žrebovania je 1.9.2016.

Ďalší príbeh zo zbierky si môžete prečítať tu.

 

► Aj tento rok sa uskutočnil scrabble turnaj pre deti v Centre voľného času Domino v Nitre. Prvá trojka vyzerá nasledovne:
1. miesto - Tamara Mrázikova z Gymnázia na Golianovej ulici,
2. miesto - Lukáš Dzíbela z Gymnázia na Golianovej ulici,
3. miesto - Martin Mikuláš zo ZŠ Tulipánová

 

► Riešenie 1. písomnej súťaže poslalo 25 súťažiacich. Najlepšie z nich zostavil Jaroslav Vernarský, za ním Gabriela Sládeková a víťaznú trojku uzatvára Viera Jambrichová.

 

 

► Ôsmy kvalifikačný turnaj, sa uskutočnil 26. marca premiérovo v Lučenci. S víťazstvom odišla Viera Jambrichová, na druhom miestie Peter Lámer a bronz si odniesol Patrik Pinter.

 

14. marca sa začína nová súťaž pod taktovkou Jozefa Gajdoša. Viac informácií v diskusnom fóre.

 

► Do 20. marca môžete zasielať riešenia prvého kola 19. scrabblového internetového turnaja.

 

► Na siedmom kvalifikačnom turnaji sme sa stretili 5. marca v Prešove. O prvenstvo sa zaslúžil Miroslav Vaňo, ďalšia priečka patrí Patrikovi Pinterovi a prvý zápis do Zlatej tabuľky putuje Ivete Zaťovičovej na treťom mieste.

 

► Z technických príčin sa 6. MS vo vykladacom SCRABBLE uskutočnia len počas jedného dňa - sobotu 16. apríla.

 

► Komárňanským turnajom sa uzatvárajú Dunajské (s)útoky, ktorých víťazom sa stal Norbert Lančarič (rozhodol počet vyhratých turnajov), druhá Viera Jambrichová a tretí Miroslav Vaňo.

 

► Tretí podunajský turnaj sa uskutočnil 20. februára v Komárne. Spomedzi 32 hráčov si víťazstvo vybojoval Patrik Pinter, za ním sa umiestnila Viera Jambrichová a bronz si vydobyla Zdenka Žákovičová.

 

► Priatelia, prečítajte príhovor podľa písmena P pripravený pre plesové potreby podtatranskej priemyslovky.

 

► Piaty kvalifikačný turnaj sa konal 23. januára v Banskej Bystrici. Prvé prvenstvo si vybojoval Marcel Makovník. Striebro putuje Petrovi Lámerovi a prvú trojicu uzavrela Viera Jambrichová.

 

► Víťazom 18. scrabblového internetového turnaja sa stal Ivan Pastucha. Druhé miesto si vybojoval Ján Paco a tretia priečka patrí Erike Tomkovej.

 

► Prečítajte si už siedmy príspevok z rubriky Môj scrabble príbeh.

 

► Súčasne so štúrovským turnajom prebiehal aj Memoriál Janky Rezníkovej v Liptovskom Mikuláši.

 

► Nový rok sme privítali štvrtým kvalifikačným turnajom, ktorý sa konal na Troch Kráľov - 6. januára v Štúrove. Z rovnej tridsiatky zúčastnených si to na prvé miesto namieril Patrik Pinter, za ním Viera Jambrichová a ďalšej, bronzovej medaile sa teší Miroslava Janikovičová.

 

2015

 

► Silvestrovský priateľský turnaj o Liptovský Hlúň sa konal 28.decembra v Demänovej. Jeho víťazstvo si zaslúžila Eva Zahradníková, na druhom mieste skončil Ivan Brodenec a tretí Patrik Pinter.

 

Celkový víťaz za rok 2015 sa stal Slavomír Kohútik.

 

► Rubrika Môj scrabble príbeh sa teší svojmu šiestemu príspevku

 

► Posledný kvalifikačný turnaj v roku 2015 sa uskutočnil 5. decembra v Liskovej. Najlepšie spomedzi 46 zúčastnených si počínal Ivan Pastucha. Druhé miesto patrí Patrikovi Pinterovi a bronz Norbertovi Lančaričovi.

 

► Druhý kvalifikačný turnaj sa konal v sviatočný deň - 17. novembra - v Bardejove. O víťazstvo sa zaslúžil Vladimír Frický, druhé miesto Miroslav Vaňo a ako tretí skončil Viliam Šnábel.

 

► Jesenný priateľský turnaj o "Liptovský Hlúň" sa konal 7. novembra v Demänovej. Víťazstvo patrí Slavomírovi Kohútikovi, striebro Renate Janovskej a tretie miesto Ivanovi Pastuchovi.

 

 

► Vážení scrabblisti, zapojte sa do tipovacej súťaže:

 

1. Koľko kvalifikačných bodov bude potrebných na priamy postup na 18. MS?

2. Koľko kvalifikačných bodov získa víťaz kvalifikácie?

3. Kto vyhrá kvalifikáciu?
 
Ceny do súťaže venuje jeden martinský pivovar (názov a iné bude spresnené neskôr).
 
Svoje tipy posielajte do 16.11.2015 na e-mail:
michalka.rastislav@zsr.sk
jedno meno - jeden e-mail - jeden tip.
Súťaž bude vyhodnotená 1.10.2016 v Liptovskom Mikuláši pred úvodnými súbojmi 18. MS a prítomným úspešným tipujúcim budú odovzdané ceny.

 

► Prečítajte si Ódu na dlhé Ó z dielne Ivana Pastuchu.

 

► Na prvý kvalifikačný turnaj, ktorý sa uskutočnil 24. októbra v Bratislave, si prišlo zahrať 35 hráčov. Prvé tri miesta obsadili postupne títo hráči: Norbert Lančarič, Eva Zahradníková a Miroslav Vaňo.

 

► Na majstrovstvách Slovenska boli vylosované zásobníky pre 1. písomnú súťaž sezóny 2015/2016. Teraz aj s podrobným návodom nielen pre začiatočníkov.

 

► Novú sezónu otvárame 18. scrabblovým internetovým turnajom. Uzávierka pre zaslanie riešení 1. kola je 20. október.


Link na kompletnú stránku:
www.hramescrabble.sk

Pocitadlo.sk

aktualizované
10.12.2017


Kontakty

Zo života
scrabblistov

Môj scrabble príbeh


Fotogaléria

Diskusné fórum

Rekordy
 
 
Scrabblovinky

El Siňo

Scrabble konzultanti

Partnerské mestá

Martin
Žilina
Nitra
Partizánske
Košice
Lipt. Hrádok
 

 

    
 

HLAVNÁ STRÁNKA 2007-2010
 

HLAVNÁ STRÁNKA 2011-2012

HLAVNÁ STRÁNKA 2013-2015

  

 ►   späť na začiatok

 ►   linka na hlavnú stránku SSS